MojAndroid

Tento týždeň to je 140 rokov, odkedy Alexander Graham Bell vykonal prvý telefónny hovor v histórii. Stalo sa tak z jeho kancelárie v Bostone, odkiaľ volal svojmu asistentovi Thomasovi Watsonovi. Viete, čo mu vtedy povedal? Jeho vety sa zapísali do historických zápiskov:

Pán Watson, poďte sem. Chcel by som vás vidieť.

https://www.youtube.com/watch?v=JADb_a3PWtI

 

Bellov život bol veľmi zaujímavý. Ešte pred vykonaním prvého telefónneho hovoru sa presťahoval do Kanady, pretože sa bál tuberkulózy, ktorá zabila jeho dvoch bratov. Neskôr sa presťahoval do Bostonu kvôli svojmu tútorovi a na Bostonskej škole našiel niekoľko priateľov, ktorí sa venovali vysielaniu zvuku. Tam si prišiel na svoje a po rokoch výskumu vykonal prvý telefónny hovor na svete. Nebolo to však také jednoduché – najal si patentového právnika, ktorý ho neskôr zruinoval, pretože nepodal na patentovom úrade jeho patent dostatočne skoro a predbehol ho jeden z Bellových konkurentov. Celý život A.G.Bella však stojí za preskúmanie. Bez tohto pána by sme dnes určite nesedeli za svojimi počítačmi a nemali vo vreckách smartfóny a tablety, takže mu vďačíme za mnohé veci.

Takto vyzeral patent alexandra Grahama Bella.
Takto vyzeral patent Alexandra Grahama Bella.

Zdroj: WGBH

12.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+