MojAndroid

V belgickom meste Antwerpy zaviedli v peších zónach a chodníkoch špeciálne pruhy pre ľudí, ktorí používajú smartfón počas chôdze. Nové značenie zaviedli v rámci reklamnej kampane zameranej na bezpečnosť, zabezpečila ho firma MLab, ktorá sa špecializuje na opravy a predaj smartfónov.

Nový pruh je označený dvoma bielymi čiarami, v ktorom sa každých niekoľko metrov objavuje nápis “Text Walking Lane”, čo by sme voľne mohli preložiť ako pruh určený pre píšucich používateľov smartfónov. Takýto pruh má zabezpečiť bezpečie používateľov mobilných zariadení, ktorí sú častokrát na displej zahľadení tak, že svoje okolie veľmi nevnímajú. Dochádza tak k častým stretom s inými chodcami, či dokonca prekážkami. Nové značenie by malo takýchto chodcov ochrániť, je však len dočasné.

Zdroj: entertainment.ie

18.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+