MojAndroid

Nie je to ani rok, čo sa spoločnosti Beats a popredný výrobca smartfónov spojili, aby priniesli používateľom smartfónov lepší zážitok z hudby hranej na smartfónoch HTC. Investícia spoločnosti HTC bola jednou z najväčších, ktoré sa uskutočnili v rámci jej investícií v minulom roku.

Spolupráca v prvom kroku priniesla pre používateľov smartfónov HTC kvalitnejšie slúchadlá od spoločnosti Beats, neskôr spoločnosť HTC pridávala do svojich zariadení len možnosť úpravy zvuku od Beats. V spolupráci týchto dvoch spoločností to bol krok späť. Teraz obe spoločnosti dospeli do štádia, keď sa ich cesty rozdeľujú.

Zdá sa, že spoločnosť Beats prechádza k väčšej nezávislosti. Beats si chce totiž zabezpečiť „väčšiu flexibilitu pri prechode na globálny trh“, a niektoré úkony nemôže vykonať, keď spoločnosť HTC vlastní viac ako 50 percent jej akcií.

Pri najnovšej transakcii spoločnosť Beats odkúpi spätne približne 25 percent svojich akcií v celkovej hodnote zhruba 150 miliónov amerických dolárov. Podiel by tak mal byť niekde na úrovni 25 percent pre spoločnosť HTC a ďalších približne 75 percent bude vlastniť spoločnosť Beats.

Dohoda pri transakcii znie, že Beats bude výhradný dodávateľ pre mobilné zariadenia spoločnosti HTC, čo sa dotýka zvuku. Pre obe spoločnosti tento prvok zachovania exkluzivity môže znamenať lepší konkurenčný potenciál.

Zdroj, foto: HTC, Beats Audio

23.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+