MojAndroid

V posledných mesiacoch sa na scéne čoraz viac začínajú objavovať projektory v spojení s operačným systémom Android. Veľmi zaujímavé riešenie prináša zariadenie Beam, ktoré ponúka veľké množstvo funkcii a čo je najlepšie, dokážete ho naskrutkovať do závitu pre žiarovky, takže si môžete prezerať svoje médiá napríklad zo stolovej lampy pri posteli.

Možno sa pýtate: Prečo by som vlastne chcel projektor so závitom žiarovky? Autori projektu, ktorý hľadájú finančnú podporu na stránkach davového financovania Kickstarter spomenuli niekoľko zaujímavých využití. Beam môžete využiť napríklad na sledovanie televízie na strope spálne, hranie hier s vašim smartfónom alebo Bluetooth ovládačom, premietanie receptov na stenu v kuchyni, počúvanie hudby cez zabudované reproduktory alebo v reštauráciách na premietanie ponuky či jedálneho lístka.

Beam pracuje so systémom Android, takže zariadenie má prístup ku všetkým aplikáciám a hrám v obchode Google Play. Projektor podporuje aj službu IFTTT pre automatizáciu rôznych úloh. Vďaka tomu vás Beam môžete napríklad zobudiť a zobraziť aktuálne správy, či aktualizácie na sociálnych sieťach alebo ak niekto príde domov, môže ho privítať prehraním videa z YouTube.

906e6b2496f80be83f23434099c432b6_original

Samotné zariadenie má rozlíšenie 854 x 480 pixelov a jas 100 lumenov. Okrem toho je vybavený dvojicou 2-watových reproduktorov, 8 GB vnútornej pamäte, bezdrôtovou technológiou Wi-Fi a Bluetooth. V prípade, že sa autorom podarí vyzbierať celkom 800-tisíc dolárov, bude vytvorená aj verzia so 16 GB pamäte a ak dosiahne 900-tisíc dolárov, pridaná bude aj farebné LED diódy pre tradičné svietenie.

Projektu Beam sa darí veľmi dobre. V dobe písania článku sa autorom podarilo vyzbierať viac než 300-tisíc amerických dolárov, čím prekonali stanovenú hranicu 200-tisíc. Ak sa rozhodnete projekt podporiť aj vy, môže tak urobiť napríklad príspevkom 399 dolárov, čím získate jedno zariadenie krátko po zahájení výroby. Viac informácií sa dozviete na stránkach Kickstarter.

Zdroj: Kickstarter

21.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+