MojAndroid

Ak patríte medzi používateľov navigácie be-on-road, máme pre vás skvelú správu. Hoci navigácia ponúka množstvo skvelých funkcií už teraz, ďalšie nové pribudnú vďaka najnovšej aktualizácii. Vďaka tej sa be-on-road stáva prvou navigáciou postavenou na OpenStreetMaps, ktorá ponúka realistické 3D mapy a natívne prostredie systému Android.

unnamed (1)

Aktualizácia bude užívateľom uvoľňovaná postupne, pričom aktualizovanie začne ešte dnes. Okrem nových 3D máp pribudli aj mnohé ďalšie novinky. Odteraz vás navigácia upozorní na prudké zákruty a oznámi vám aj odporúčanú rýchlosť prejazdu nimi. K dispozícii je aj nový hlas vo vysokej kvalite, ktorý ešte viac spríjemní vašu cestu autom, ale aj pešo. Pribudli tiež upozornenia na blížiace sa železničné priecestie, ako aj blížiace sa obmedzenie rýchlosti. Odteraz je tiež možné ľahko si zobraziť alternatívnu trasu a pribudla aj nová lišta pre jednoduchšie vyhľadávanie.

unnamed

Zatiaľ, čo tieto novinky môžu využívať všetci užívatelia, majitelia prémiovej verzie sa môžu tešiť ešte viac. Pre nich je totiž k dispozícii aj novinka v podobe nahrávania video-záznamu počas jazdy, vďaka čomu je z vášho mobilného zariadenia vytvorená plnohodnotná čierna skrinka. Okrem toho pribudla aj kniha jázd, ktorá vám pomôže lepšie si zapamätať svoje minulé trasy. To vám pomôže v prípade, že používate služobné vozidlo, ale rovnako aj v prípade potreby zaznamenávania súkromných ciest. Celkovo tak získava navigácia masívnu aktualizáciu, vďaka ktorej ide o úplne novú aplikáciu s vynikajúcimi funkciami. V obchode Play je pritom zadarmo a prémiová verzia stojí 14,99 EUR.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Tlačová správa

31.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Luky

  Prosím Vás, je možné nejako zapnúť alebo aktivovať plynulý pohyb mapy pri navigácii? Po vizuálnej stránke sekaný pohyb mierne prekáža. Iné navigácie (online) ako Mapy, Waze, Zlaté mapy apod. fungujú krásne plynule (výkonom mobilu to nebude), ale BeOnRoad mi vyhovuje po funkčnej stránke. Ďakujem

  • kubo

   To bude tým, že Sygic to má ako low-end riešenie a v platenom Sygicu je všetko plynulé včetne pohybu mapy.

   • Luky

    Sygic som ja ale práveže vôbec nesopmínal. Je možné, že to tak funguje aj v Sygicku (nepoužívam, neviem), ale spomínal som iné bezplatné, v ktorých to funguje tiež plynule. Tak rozmýšľam či je to OSM mapami, alebo navigáciou ako takou…

    • Kpt.Bomba

     Napisal ti tam že sygic to má ako low end riešenie, proste be on road je navigácia od sygicu, ktorá je bezplatná. Tým pádom nemôže byť lepšia ako ich platená verzia logicky. Kto chce plynulú tak si kúpi sygic alebo siahne po inej bezplatnej alternatíve…

     • Zajac

      Chlapče ti tu potíš také nezmysly, že sa mi chce plakať normálne. To že mu to seká je preto, že má slabý 3D grafický hardware. Ved nech napíše aký má device. Mne chodí Sygic aj BNR rovnako rýchlo.

      • Luky

       Nexus 4 a HW problém to nebude. Ak Ti to chodí plynule BNR chodí plynule, tak buď niečo o čom neviem, alebo máme rôznu predstavu o “plynule”. Plynule je pre mňa niečo ako tie, ktoré som vymenoval v prvom komentári, t.j. jemné prechody akoby po 1px. Zatiaľ čo BNR (a iné spravidla Free) akoby sa posúvali o (trepnem) 5px…

       • Zajac

        UI vyzerá rovnako ako Sygic. Jediný rozdiel je možno to, že OSM má zbytočne veľa detailov pre chodníky a nespevnené cesty, možno kvoli tomu že sa využívali často na pešiu a cyklo navigáciu. To môže mať vplyv na rýchlosť a odozvu. Ved sa pozri, ked to scroluješ tak to je jak pavučina. Celkovo je ale BNR po update veľmi vydarená apka, podľa mna zadarmo nič lepšie neexistuje.

        • Zajac

         Inak FPS si môžeš zmeniť v súbore settings.ini. Momentálne je nastavené na 40percent a dá sa zvýšiť na 90percent vyťaženia procesora.

    • Miro Janosik

     OSM mapami to istotne nebude, Napriklad navigacia OSMand ktora funguje iba nad mapami OSM naviguje plynule.

 • Michal B

  Na prvý pohľad vyzerá dobre. Len škoda že po zmene firmy v pozadí, sa akosi vytratilo označenie obdobia z ktorého je mapa.
  A tiež vyzerá že stále “ignorujú” body s označením barrier (stĺpiky, betónové zátarasy, brány… ktoré majú brániť prechodu určitým dopr. prostriedkom), takže vás autom kľudne odnaviguje cez bráničku, kde sa autom nedá prejsť.

  Ale aby som podal aj niečo pozitívne, asi prvá navigácia, ktorá vie zobraziť výšku budov (ak to budova má definované) Len z nejakého dôvodu v niektorých mestách ani len obrys nie je vidieť.

+