MojAndroid

Na výstave IFA bol okrem iných zariadení predstavený aj zaujímavý droid na diaľkové ovládanie, ktorý imituje postavičku z nového filmu Star Wars. Stánok s novým droidom patril medzi tie najzaujímavejšie na celej výstave. Nebyť pomerne vysokej ceny, určite by šlo o masový trhák. Zaujímavé zariadenie sa totiž pohybuje kotúľaním sa, čo zabezpečuje špeciálny mechanizmus. Portál uBreakiFix teraz odhalil, ako celé zariadenie funguje.

Po náročnom otvorení zariadenia, ktoré potvrdilo, že domáca oprava je prakticky nemožná, boli potvrdené všetky predpoklady o tom, ako by malo zariadenie fungovať. Guľaté telo je vyrobené z hrubého a odolného plastu. Vo vnútri sa nachádza mechanizmus pozostávajúci z dvoch koliesok a gyroskopu, ktorý zabezpečuje rovnováhu zariadenia. Tej pomáha aj závažie umiestnené v spodnej časti droida. Hlava robota je pripevnená pomocou silných magnetov, vďaka čomu je dosiahnutý skutočne jedinečný tvar zariadenia.

Celkovo tak ide o veľmi dobre spracovanú hračku, ktorá dokonale imituje droida z nového filmu Hviezdnych vojen. Hoci 149,99 USD je naozaj pomerne vysoká cenovka, aspoň sa takto potvrdilo, že princíp fungovania zariadenia je zvládnutý veľmi dobre, no v prípade poruchy ho doma určite radšej neopravujte.

Zdroj: uBreakiFix (YouTube) via Gizmodo

8.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+