MojAndroid

Jedným z najväčších obmedzení súčasných smartfónov je nepochybne ich výdrž. Výrobcovia neustále prichádzajú s novými a výkonnejšími zariadeniami, no technológia batérií ostáva v podstate stále rovnaká. Je pravda, že spoločnosti ako NVIDIA, Qualcomm, Samsung alebo Texas Instruments sa snažia o vývoj čoraz menej energeticky náročných procesorov a displejov, ale to jednoducho nestačí. Kedy sa konečne dočkáme smartfónu, ktorý vydrží aspoň dva dni intenzívneho používania, to nevieme povedať. Japonský operátor NTT DoCoMo ale možno prišiel s iným riešením.

Namiesto toho, aby vylepšil životnosť chodu na batériu, rozhodol sa skrátiť čas jej nabíjania. Namiesto dlhých hodín vyčkávania na dobitie batérie, tak budete s novou technológiou potrebovať už len zlomok tohto času – konkrétne 10 minút na úplné nabitie! Toto síce nie je úplná novinka, no NTT DoCoMo predviedol funkčný prototyp, ktorý narozdiel od iných výrobcov vyzerá, že je skoro pripravený na komerčné využitie. Finálny produkt žiaľ u nás pravdepodobne tak skoro neuvidíme.

Ako sa vám takéto riešenie pozdáva? Vyriešilo by to aspoň sčasti problém s krátkou výdržou práve vášho smartfónu?

Zdroj: phandroid.com

4.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+