MojAndroid

Po aktualizácii na Android Lollipop sa mnohí majitelia vlajkových lodí od Samsungu sťažovali na nižšiu výdrž batérie na jedno nabitie. Zdalo sa, že ide o zlú implementáciu zo strany Samsungu, no ani najnovšie vlajkové lode Galaxy S6 a S6 Edge na tom neboli s batériou oveľa lepšie. Až doteraz bola všeobecná mienka taká, že za to môže nízka kapacita batérie, alebo zlá implementácia nového systému, resp. kombinácia týchto dvoch faktorov. Teraz sa ale zdá, že najväčší problém je priamo v systéme Android od Google.

Podľa všetkého má totiž Android Lollipop problém s tým, že aplikácie aj v stave nečinnosti zostávajú pripojené k internetu tak isto, ako keby ste ich práve používali. Mnohí užívatelia sa sťažovali na to, že aplikácie vykazovali veľmi dlhý čas pripojenia k internetu aj vtedy, keď ich nepoužívali. Teraz sa zdá, že Google si dokonca uvedomuje tento problém a snaží sa ho odstrániť, no ešte stále nevyšla aktualizácia, ktorá by užívateľom pomohla.

battery-issues-lollipop

Okrem majiteľov zariadení Samsung sa totiž na podobné príznaky sťažovali aj majitelia iných smartfónov. Napríklad Sony Xperia Z3 či OnePlus One sú smartfóny, ktoré mali so systémom Android 4.4 KitKat nadpriemerne dlhú životnosť batérie, no po aktualizácii na Android Lollipop sa to zmenilo a užívatelia sa sťažujú na pokles výdrže aj pri týchto modeloch. Problém podľa všetkého neodstráni ani Android 5.1, a tak budú majitelia zariadení s týmto systémom musieť počkať, kým Google nezverejní opravu tohto problému.

Zdroj: AOSP Issue Tracker via SamMobile

6.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+