MojAndroid

Barnes & Noble je spoločnosť, ktorá bojuje v právnických sporoch s Microsoftom. Pasujú sa na odborníkov v patentových záležitostiach a protimonopolných zákonoch.

Tu sú požiadaky Microsoftu a ich argumenty na súdoch:

Microsoft tvrdí, že si zaslúži uznanie za Android ako celok, pretože Android je v rozpore s ich patentmi

Keď sa skúmali, tieto patenty, “týkajú sa iba arbitrárnych, zastaraných a nepodstatných konštrukčných prvkov”, ale Microsoft vyžaduje “príliš vysoké licenčné poplatky”, v snahe mať “právo veta” nad  Androidom

Súčasťou licenčného dojednania je, že Microsoft ovláda “konštrukčné prvky, ktoré musia návrhári dodržiavať pri určitých hardvérových ​​a softvérových ​​požiadavkách, na získanie licencie”

Patenty majú prioritu, Microsoft prišiel s myšlienkou, vlastníctva a práva na tieto patenty

Stručne povedané, spoločnosť Microsoft tvrdí, že Android využíva jeho patentované myšlienky. A buď OEM skončí, alebo bude si musieť pýtať na každé zariadenie povolenie v podobe licencie. Spoločnosť B & N (a ich právnici) sú však iného názoru a považujú požiadavky Microsoftu za bezvýznamné, ktoré nemajú šancu obstáť na súde.  

„Jednoducho povedané, spoločnosť Microsoft sa snaží monopolizovať mobilné operačné systémy na trhu a potlačiť konkurencii Androidu a ďalších open source operačných systémov, okrem iného, ​​náročnými  licenčnými podmienkami smerujúcimi ku Androidu, útočí na dominantné postavenie Androidu na základe patentov týkajúcich sa len triviálnych konštrukcií, s možnosťou vstupu do horizontálneho útoku s patentovou dohodou so spoločnosťou Nokia.“

No, a najzaujímavejšie na celom spore je, že B & N sa nielen bráni útokom, ale sama spoločnosť vyšla s tvrdením na ministerstve spravodlivosti, že takéto patentové opatrenie je už protimonopolný problém.

Zdroj: http://www.androidcentral.com/

 

18.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+