MojAndroid

Populárny termín Obamaberry sa konečne mení na Obamadroid. Aj tak by sa dali v krátkosti zhrnúť novinky, o ktoré sa podelil americký prezident Barack Obama v nočnej talkshow s Jimmym Fallonom. Keď sa Obama v roku 2009 dostal do Bieleho domu, chcel si nechať svoj starý telefón BlackBerry, no miesto neho dostal novší model BlackBerry 8830 World Edition, ktorý mal byť dostatočne bezpečný na to, aby mohol vykonávať hovory a posielať správy bez obáv z odpočúvania. Teraz sa situácia konečne zmenila natoľko, že americký prezident môže používať zariadenie s Androidom, no nie hocijaké.

Do rúk sa mu dostala bývalá vlajková loď Samsung Galaxy S4. To je vôbec prvý komerčne dostupný smartfón, ktorý prešiel náročnými bezpečnostnými testami a mohol sa dostať do rúk amerického prezidenta. Telefón je vybavený špeciálnymi funkciami Samsung KNOX a ďalšími bezpečnostnými opatreniami, vďaka ktorým ho môže používať aj jeden z najmocnejších ľudí na svete.

Telefón je ale v rámci bezpečnosti ochudobnený o niekoľko funkcií. Pre odblokovanie používa biometrickú autentifikáciu, no prezident sa nedostane k fotoaparátu. Všetky aplikácie, ktoré sa v telefóne nachádzajú, museli tiež prejsť kontrolou a tak je možné, že prezident má predinštalované iba niektoré špeciálne tituly. Obama tiež priznal, že bezpečnostné opatrenia idú ešte ďalej. Z telefónu nemôže nikomu zavolať a telefonáty môže iba prijímať. Tie sú pravdepodobne distribuované zo vzdialeného centra. Hoci prezident konečne môže mať pri sebe Android smartfón, zrejme si ho veľmi neužije.

Zdroj: ars technica, Titulný obrázok: Biely dom, Pete Souza

16.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+