MojAndroid

Majiteľ baru v mestečku Hove vo Veľkej Británii prišiel s prevratnou novinkou. V svojom okolí, široko ďaleko, ako jediný ponúka absolútnu slobodu od mobilného signálu. Okolo svojho podniku totižto vybudoval faradayovu klietku, ktorá bráni prenikaniu signálov dovnútra budovy. Ten je možné zachytiť len v blízkosti okien alebo vonku. Za týmto účelom Steve Tyler zabudoval do stien hliníkovú fóliu a strop pokryl mriežkou vyrobenou z medi.

bar

Dôvodom na vytvorenie faradayovej klietky bolo to, že majiteľa už nebavilo pozorovať, ako sa ľudia nebavia medzi sebou, ale sú na mobiloch. “Tento stav sa postupne zhoršoval. Aj preto som sa rozhodol, že to chcem zastaviť. Chcem, aby ľudia hovorili medzi sebou z tváre do tváre a nie s niekým na druhej strane.” Blokovať mobilný signál v jeho bare sa nakoniec ukázal byť skvelý nápad.

bar2

Tyler myslel aj na núdzové situácie a do baru umiestnil pevnú linku, pomocou ktorej je možné zavolať napríklad rýchlu zdravotnú pomoc alebo políciu. Zároveň prezradil, že v bare plánuje zaviesť zóny so signálom, ktoré by mali fungovať na podobnom princípe ako fajčiarske miestnosti v reštauráciách. “Ľudia si užívajú fakt, že v bare nie je žiadny signál. Jedine čo môžu urobiť je odfotiť sa. Doteraz som mal iba jedinú šťažnosť, a to od pani, ktorá v bare chytila signál. Presunuli sme ju k inému stolu.”

Zaujímavosťou tohto miesta je tiež to, že každý stôl je vybavený vlastným telefónom, ktorým sa môžu zákazníci spojiť s barmanom. To znamená, že tu na vás nečakajú žiadne rady. Navyše, telefónom je možné kontaktovať aj iné stoly. To len pre prípad, že by ste tam mali niekoho známeho alebo chceli pozvať niekoho na drink.

bar3

Zdroj: BBC, FOTO: Independent

11.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+