MojAndroid

Na aktuálnu situáciu už zareagovalo viacero veľkých, ale aj menších zamestnávateľov. Chladnými nezostali ani slovenské banky, ktoré zavádzajú potrebné opatrenia. Klientom odporúčajú platiť bezkontaktne kartou, prípadne mobilom.

Využiť na to môžu napríklad Google Pay či Apple Pay. Zoznam podporovaných bánk pre jednotlivé služby nájdete v článku Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay: Zoznam podporovaných bánk na Slovensku.

Používanie hotovosti je v súčasnosti rizikovejšie. Banky tiež apelujú na to, aby klienti nezabúdali na pravidelnú dezinfekciu svojich mobilov a hodiniek.

Náš tip
Ako si vyčistiť a vydezinfikovať mobil? Alkohol radšej vynechajte

Slovenská sporiteľňa

V snahe ochrániť svojich zamestnancov a klientov a súčasne zabezpečiť dostupnosť bankových služieb prijala Slovenská sporiteľňa viaceré bezpečnostné opatrenia. Klienti si musia zvyknúť najmä na to, že pobočky budú otvorené len 4 hodiny denne. Niektoré pobočky budú zatvorené úplne.

Banka bude regulovať počet klientov v pobočkách a pre svojich zamestnancov zabezpečí ochranné rúška.

Zoznam prijatých opatrení, ktoré sú platné od 16. marca:

  • Každá otvorená pobočka SLSP bude otvorená len 4 hodiny
  • Viacero pobočiek bude zatvorených
  • Vstup pre klientov bude regulovaný, vchádzať budú po jednom, prosí ich, aby nosili rúška alebo iný druh ochrany tváre a nosa
  • Banka zabezpečí ochranné rúška a respirátory do pobočiek a spracovateľských centier hotovosti, to isté platí aj dezinfekciu rúk a čistiace prostriedky
  • Pri platobných kartách bude doručenie PIN k novej karte len cez SMS

O obmedzeniach bude banka klientov informovať cez vývesky, SMS a e-mailom. Aktuálne informácie je tiež možné nájsť na stránkach banky.

Poštová banka

Potrebné opatrenia zavádza aj Poštová banka. Taktiež upravuje otváracie hodiny pobočiek a pristupuje aj k ďalším preventívnym opatreniam. Pobočky Poštovej banky budú otvorené 4 hodiny denne (9:00 – 13:00). Tieto otváracie hodiny platia takmer pre všetky pobočky, až na niekoľko výnimiek. Potrebné informácie nájdu klienti na stránkach Poštovej banky.

Zoznam opatrení s platnosťou od 17. marca:

  • Každý zamestnanec v pobočke banky bude vybavený rúškom, tí, ktorí pracujú s hotovosťou, dostanú aj rukavice
  • Klientom bude umožnený vstup do pobočky len s ochranou tváre
  • Pri vstupe bude poverený zamestnanec, ktorý bude dohliadať na to, aby dovnútra nevstúpilo viac klientov, ako je nutné
  • Klient si počas pobytu na pobočke nesmie zosadiť rúško, identifikácie prebehne cez dodatočné otázky
  • Od 17. marca sa upravujú otváracie hodiny PFS pracovísk na poštách, a to na 4 hodiny denne. Prispôsobujú sa začiatku otvorenia danej pošty

Náš tip
Klienti Tatra banky platia prostredníctvom mobilu. Je to jednoduché, rýchle a bezpečné
Náš tip
Pozor! Ak máte túto aplikáciu na sledovanie koronavírusu, okamžite ju odstráňte
17.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+