MojAndroid

Na to, aby ste dnes urobili prevod peňazí alebo si skontrolovali stav vášho účtu, nemusíte chodiť do banky. Stačí vám mobilná aplikácia a prístup k internetu. Funkcie jednotlivých bankových aplikácií sa však líšia. Hoci je to pre niekoho nepodstatný údaj, funkcionalitu internet bankingu a mobilnej aplikácie banky je častokrát rozhodujúci faktor pri výbere banky, v ktorej si mladí ľudia otvoria nový účet. Ak chcete mať prehľad o tom, aké funkcie ponúkajú jednotlivé aplikácie bánk na Slovensku, pozrite si porovnanie bankových aplikácií na stránke SmartBanka.sk.

porovnanie-bankove-aplikacie-tabulka

Náš tip
Smart Banka 2016: Vyberte najlepšiu bankovú aplikáciu a vyhrajte!

ČSOB SmartBanking

ČSOB banka ponúka aplikácie pre platformy Android a iOS. Pre Android má banka až tri aplikácie – ČSOB SmartBanking, Demo SmartBanking a ČSOB Token pre mobil. Android aplikácia je podporovaná pre telefóny a tablety s OS Android 4.0 a novším. Zabezpečená časť je určená pre klientov ČSOB, so službou Internetbanking 24 a ponúka prístup k produktom a službám elektronického bankovníctva. Pre aktivovanie zabezpečenej časti je potrebné Vaše identifikačné číslo a PIN (zhodné s Internetbankingom). V prípade potreby je možné aplikáciu deaktivovať, alebo zmeniť niektoré jej parametre v ponuke Nastavenia. Ďalšie funkcie vo verejnej časti, sú dostupné pre každého aj bez prihlásenia, vrátane používateľov, ktorí nie sú klientami ČSOB.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Fio banka Smartbanking

Fio banka Smartbanking je aplikácia pre všetkých majiteľov účtov a platobných kariet Fio banky. Zadarmo poskytuje informácie o vašich financiách a umožňuje realizáciu aktívnych transakcií. Ak ste klientom Fio banky, tak môžete aplikáciu používať aj na správu svojich účtov, či pristupovať k jej nastaveniam priamo v internet bankingu.

Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.3
Aktuálna cena: Zdarma

mBank SK

Mobilita je dnes zásadná a „m“ v názve mBank znamená mobilnú banku. Stačí zadať PIN, pripojiť sa na internet, a všetko podstatné vybavíte, nech sa nachádzate kdekoľvek. Aplikácia umožňuje tradičné platby a tiež platby na mobil, v prípade, že nepoznáte číslo účtu príjemcu. Nová verzia používa grafické rozhranie podobné novému internet bankingu, takže sa budete „cítiť ako doma“ okamžite po prvom prihlásení. Prostredníctvom geolokačných služieb tiež ľahko nájdete najbližší bankomat, alebo naše obchodné miesto.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

OTP Banka

Aplikácia OTP banka ponúka svojim klienotm prístup k funkciám internet bankingu priamo cez ich smartfón. Dostupné sú funkcie ako zostatky na účtoch, SEPA platby, prevody medzi vlastnými účtami, platba pomocou IBAN a QR skenera, prehľad účtov a kariet, história pohybov, aktivácia a blokovanie karty, nastavenie limitov na kartách, splátka kreditnej karty, prehľad úverov, vyhľadávanie bankomatov, či kurzový lístok.

Verzia: v1.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: v1.4
Aktuálna cena: Zdarma

Prima Banka Peňaženka

Peňaženka je výborný nástroj na sledovanie vašich financií. S aplikáciou získate dokonalý prehľad o vašich účtoch, úveroch, sporení aj o platobných kartách. Môžete si jednoducho a prehľadne kontrolovať výdavky, zaznamenávať všetky svoje príjmy, či nastaviť si pripomienky na úhradu dôležitých platieb. Vďaka systému zálohy od Prima banky máte vaše údaje vždy bezpečne zálohované a synchronizované medzi všetkými vašimi zariadeniami.

Verzia: 5.11
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.11
Aktuálna cena: Zdarma

Sberbank SmartBanking

Pre používanie SmartBankingu je potrebné mať aktivovanú službu Sberbank Online a aktívny prístup k internetu cez WiFi alebo dátové služby poskytované mobilným operátorom.  SmartBanking si aktivujete veľmi jednoduchým spôsobom. Stačí si bezplatne nainštalovať aplikáciu a prihlásiť sa ako do Sberbank Online a behom niekoľkých sekúnd máte prístup k vašim účtom a kreditným kartám. SmartBanking ponúka základnú funkcionalitu Sberbank Online, a to prehľad účtov a kreditných kariet s detailmi, zoznam pohybov na účte, ako aj možnosť realizácie domáceho prevodného príkazu z dostupných účtov.

Slovenská Sporiteľňa – Účty

S aplikáciou “Účty” máte jednoduchý prehľad o stave a pohyboch peňazí na všetkých vašich účtoch, úveroch, kreditných kartách či sporeniach. Pre použitie aplikácie je potrebné mať službu internetbanking v Slovenskej sporiteľni. Medzi kľúčové funkcie aplikácie patrí prehľad o účtoch, platbách, či generovanie QR kódu na platbu. Aplikácia vás automaticky odhlási po pätnástich minútach nečinnosti a resetuje po troch neúspešných pokusoch zadania PINu.

Verzia: 3.5.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.5.0
Aktuálna cena: Zdarma

Tatra Banka

Ako prvá banka na Slovensku predstavuje Tatra banka aplikáciu prispôsobenú aj pre inteligentné hodinky. Aplikácia Tatra banka je určená pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android od verzie 4.0 (pre zobrazenie aplikácie na hodinkách je potrebná verzia Android 4.3 a vyššia). Pre jej používanie je potrebné mať aktivovanú službu Internet banking od Tatra banky a prístup k internetu. Aplikácia poskytuje širšiu funkcionalitu z Internet bankingu, doplnenú o niektoré špecifické funkčnosti, ktoré si môžete pozrieť aj cez funkciu DEMO.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

UniCredit Smart Banking SK

Aplikásia Smart Banking od UniCredit banky ponúka internet banking priamo do vášho mobilného zariadenia. Najnovšie dokonca banka aktualizovala aj funkcie svojej aplikácie. Okrem podpory odtlačku prsta pre Android Marshmallow, zjednodušenej aktivácie aplikácie prostredníctvom SMS, funkcionality zdieľanie detailov účtu či automatického nastavenia dátumu platby, urobila banka mobilné bankovníctvo ešte o čosi pohodlnejšie a bezpečnejšie. Ako prvý na trhu prichádzajú aj s novinkou – podpisovanie platby v Smart Bankingu pomocou odtlačku prsta.

Verzia: 3.0.60.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.60.1
Aktuálna cena: Zdarma

VÚB Mobil Banking

VÚB banka prináša novú verziu Mobil bankingu pre Android 4.0+, v ktorej si môžete nastaviť vlastný PIN kód pre rýchle prihlasovanie do aplikácie ako aj autorizáciu transakcií. Aplikáciu môžete využívať aj ako bezpečnostný prvok pre autorizáciu transakcií z Internet bankingu a Kontaktného centra. Mobil banking ako aj všetky služby nového VÚB Nonstop bankingu sú zadarmo.

Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.4.2
Aktuálna cena: Zdarma

ZUNO SK Mobile Banking 2.0

Tento rok Zuno predstavilo novú aplikáciu s názvom ZUNO SK Mobile Banking 2.0. Tá prináša všetky funkcie, ktoré mala aj predošlá verzia aplikácie, avšak aj niekoľko noviniek a aktualizovaný dizajn. Celkovo je aplikácia prehľadná a pekne spracovaná.

Porovnanie funkcií bankových aplikácií

V tabuľke s porovnaním bankových aplikácií nájdete informácie o platformách, kde je aplikácia dostupná a o jej funkciách. Konkrétne ide o prehľad účtu, pohyby na účte, zostatok na účte, prehľad platieb kartou, príkaz na prevod, prehľad čakajúcich platieb, prehľad termínovaných vkladov, kreditné karty, úvery, informačné správy, skener čiarových alebo QR kódov, zoznam pobočiek/bankomatov, kurzový lístok a ďalšie, doplňujúce funkcie. Práve v nich sa jednotlivé banky najviac odlišujú. Zaujímavou sekciou webu SmartBanka.sk je aj prehľad aplikácií v ktorom nájdete okrem popisu súťažných aplikácií aj odkaz na ďalšie aplikácie danej banky.

Zoznam prihlásených aplikácií Smart Banka 2016

Anketa: Vyberte najlepšiu bankovú aplikáciu

Druhý ročník Smart Banka 2016 má za úlohu nájsť najlepšiu bankovú aplikáciu na Slovensku a zistiť, ktoré funkcie používatelia najviac používajú, ktoré hodnotia ako najviac praktické a ktoré funkcie im naopak chýbajú. Ak sa zapojíte do verejnéoho hlasovania o najlepšiu bankovú aplikáciu na Slovensku aj vy, tak môžete súťažiť o nový Huawei Mate 9, licenciu ESET Family Security Pack alebo o 3 licencie ESET Mobile Security. Samotné hlasovanie pritom netrvá viac ako 5 minút. Na webe SmartBanka.sk nájdete aj informácie o jednotlivých aplikáciách a odkazy na ich stiahnutie.

hlasovat-tlacidlo-smart-banka-2016

19.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+