MojAndroid

Bankový sektor sa dynamicky mení a novinky slovenské banky oznamujú pomerne pravidelne. Preto prichádzame s pravidelnými mesačným zhrnutím toho najdôležitejšieho, čo sa stalo, tentokrát v máji 2021.

365.bank s ocenením od Mastercard

365 banka si v rámci udeľovania Mastercard Award 2020 odniesla ocenenie Advisors Special Mention, ktoré získala za projekt 365.specials. Ide o platformu na zvýšenie aktivity klientov formou smart súťaží súvisiacich s bezhotovostnými transakciami.

365 bank ocenenie
Foto: 365.bank

365.bank dlhodobo zastáva cashless filozofiu a orientuje sa na zlepšovanie životného prostredia. Využívanie digitálneho bezpapierového účtu, platieb kartou vrátane tej digitálnej či smart zariadeniami sú toho prostriedkom. 365.specials sa stal efektívnym nástrojom, ako motivovať klientov na intenzívnejšie využívanie svojho účtu, ale aj na to, ako platiť a bankovať moderne, dnešne a ekologickejšie.

Andrej Zaťko, CEO 365.bank

Spoločnosť Mastercard v rámci Mastercard Award každoročne oceňuje banky za špecifické projekty zamerané na platobné karty. Ocenenie (Special Mention) sa 365.bank podarilo získať aj v roku 2019, kedy ako prvá banka na Slovensku ponúkla všetky digitálne platby (Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay a Garmin Pay). Dnes už všetky tieto služby ponúka viacero slovenských bánk.

PPSS a DSS Poštovej banky s novým vedením

Dcérske spoločnosti Poštovej banky vedie od 1. mája 2021 nový generálny riaditeľ. PPSS aj DSS sa v najbližších rokoch zamerajú na zväčšenie klientely, modernizáciu, digitalizáciu a nové produkty. Novým generálnym riaditeľom sa stal Gabriel Balog.

Gabriel Balog
Foto: Poštová banka

Doteraz pôsobil na pozícii riaditeľa retailového a korporátneho bankovníctva. V tejto sfére sa pohybuje už takmer 20 rokov. Pôsobil vo viacerých bankových domoch v rôznych manažérskych pozíciách zameraných hlavne na retailových klientov.

“Svoje skúsenosti a energiu využijem k maximálnemu nasadeniu a teším sa na svoj nový tím a pracovné ciele. Spoločne budeme pracovať na posilnení postavenia oboch spoločností, znásobení klientskej databázy a znížení jej priemernej vekovej štruktúry a zameriame sa, samozrejme, aj na finančné ukazovatele. Verím, že opäť o kus posunieme obe naše dcéry.”

Gabriel Balog, nový generálny riaditeľ PPSS a DSS

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na podvod

Dobré meno najväčšej slovenskej banky sa snažia poškodiť podvodníci na sociálnej sieti Facebook. Vznikla falošná stránka, ktorá sa tvári ako SLSP. Prvú sociálna sieť zmazala, no podvodníci ihneď vytvorili novú.

“Naše bankové systémy sú bezpečné, robíme maximum preto, aby sme ochránili peniaze našich klientov. Aktívne komunikujeme s Facebookom, rovnako tak zneškodňujeme podvodné stránky. Dôležité je však aj to, aby boli obozretní aj klienti. V žiadnom prípade do formulára nevypĺňajte vaše osobné údaje a citlivé informácie ako sú prihlasovacie údaje do internetbankingu alebo číslo platobnej karty. Ak ste tak náhodou urobili, prosíme, bezodkladne kontaktujte naše Klientske centrum 0850 111 888.”

 Marta Cesnaková, hovorkyňa Slovenskej sporiteľne

slsp podvod
Foto: Facebook

Ako rozpoznať podvodnú stránku?

  • Názov banky je uvedený Slovenská_sporiteľňa, teda namiesto medzery je tam podčiarkovník
  • Počet followerov je výrazne nižší, kým skutočná stránka Slovenskej sporiteľne ich má 155 tisíc, podvodná iba niekoľko stoviek
  • Chýba znak overenia od Facebooku (modrý odznak pri názve stránky)
  • Komentáre falošných profilov sú často pod zahraničnými menami, ale v slovenskom jazyku a nie vždy dávajú zmysel

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+