MojAndroid

Spoločnosť Bang & Olufsen nám dnes predstavila na tlačovej konferencii bezdrôtový systém reproduktorov BeoSound Shape.  Zaujímavosťou je, že slúži k zlepšeniu akustiky miestnosti aj vo vypnutom stave. Ide o nástenný modulárny systém reproduktorov, ktorý vychádza zo šesťuholníkových dlaždíc, ktoré sa dajú rozložiť v rôznych kombináciách na stenu. Svojím spôsobom tak tvorí aj architektonický doplnok.

Ovládač od sústavy

Bang & Olufsen hovorí v tomto prípade o “znejúcej stene”. Ponúka tiež tlmenie rezonancie, ktoré je vhodné pre veľké, viacúčelové miestnosti v našich domovoch no rovnako sa hodí aj do obchodov, ateliérov, na autosalóny, do kancelárií ale aj do hotelových hál.

„Akustické prostredie interiéru je nevyhnutné pre našu telesnú ale aj duševnú pohodu, rovnako ako prirodzené osvetlenie, čerstvý vzduch a ergonómia. Systém reproduktorov BeoSound Shape výborne reaguje na požiadavky akustiky interiérov vďaka svojmu inteligentnému ozvučeniu a efektom absorbujúcim rezonanciu,“ hovorí Marie Kristine Schmidt, viceprezidentka pre značku, design a marketing.

Nastavenia BeoSound Shape

Systém reproduktorov BeoSound Shape tvorí kombinácia reproduktorov, zosilňovačov a akustických tlmiacich dlaždíc. Tie dolaďujú výkon zvuku, no tiež dotvárajú vizuálny dizajn systému. Sústava pozostáva z jedného 19 mm výškového reproduktora a tvorí ju aj 13 cm stredný/basový basový reproduktor, zatiaľ čo zosilňovače sú tu s 80 W.

BeoSound Shape môže mať obrovské množstvo rozmiestnení podľa vášho želania, no odporúča sa začať od šiestich dlaždíc. Do systému sa dá zapojiť maximálne 44 dlaždíc. Systém tiež ponúka na výber celé škály farieb a textílií.

Kapela na stene

Mixovací algoritmus Bang & Olufsen je dokonca navrhnutý tak, aby  vytvoril intenzívnu a presnú zvukovú scénu so spievajúcim umelcom uprostred a nástrojmi po stranách. Spločnosť to nazýva “Kapela na stene”. Tento efekt vytvorí dojem, že kapela je doslova pri stene a hrá naživo a publikum sa môže voľne pohybovať po miestnosti. Treba povedať, že zvukový zážitok v showroome bol skutočne úchvatný.

Správne rozmiestnenie vykonáte aj vďaka on-line nástroju od spoločnosti Bang & Olufsen. Ten poradí ako optimálne rozložiť dlaždice reproduktorov a poskytuje rady akustického charakteru.

Streamovacie vlastnosti

Centrum konektivity, modul BeoSound Core, schovaný za šesťuhoľníkovou dlaždicou, umožňuje bezdrôtový prenos vysoko kvalitnej hudby z mobilného zariadenia prostredníctvom všetkých známych streamovacích technólogií, napríklad AirPlay, zabudovaný Chromecast, Deezer, Spotify alebo Bluetooth. Podporuje všetky známe formáty vrátane hi-res audio do 24-bit/192kHz. Modul BeoSound Core tiež obsahuje funkciu Multiroom, takže ak máte viac reproduktorov Bang & Olufsen, môžu prehrávať aj rôznu hudbu v rôznych miestnostiach.

Cena a dostupnosť

Základný kit BeoSound Core, zosilňovač a reproduktory stojí od 4100 eur. Zariadenia sú u nás už dostupné. Farebná škála Bang & Olufsen zahŕňa parížsku modrú, purpurové srdce, infantry zelenú, brazílsky íl, šedú wild dove a aj klasickú čiernu. Spolupráca s dánskym výrobcom textílií pridáva ďalšie možnosti vlnených látok a farieb: hnedú, machovo zelenú, ružovú a tmavo modrú.

Zdroj: Tlačová správa

13.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+