MojAndroid

V hernej histórii sú tituly, ktoré napriek svojmu veku a zaostalej grafike aj dnes svojou neprekonateľnou hrateľnosťou zabavia viac ako niektoré herné novinky. Napríklad System Shock, UFO Enemy Unknown, Fallout, Half-life, Star Wars: Kotor a samozrejme hra hier The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D. Samozrejme by sa tam dali zaradiť aj ďalšie hry a medzi ne určite patrí Baldur´s Gate II od BioWare z roku 2000. Vďaka skvelému RPG systému vývoja postav, rozsiahlemu fantasy príbehu, dialógom, hrateľnosti ale aj príjemnej do detailov prepracovanej 2D grafike dokáže zabaviť aj v roku 2018. Aj z toho dôvodu vydal Overhaul Games v roku 2013 remasterovanú verziu Baldur’s Gate II: Enhanced Edition obsahujúcu aj datadisk Throne of Bhaal nielen pre PC ale aj platformy Android a iOS. A práve táto hra je teraz v obchode Google Play dočasne zlacnená z 10,99 Eur na 1,99 Eur.

Dlhý a prepracovaný fantasy príbeh podľa sveta Forgotten Realms

Hra odohráva v prostredí Forgotten Realms podľa pravidiel  stolnej hry Advance Dungeons & Dragons. Príbeh hry nadväzuje na predošlý diel a začína v podzemnom väzení, kde ste mučení mocným mágom Jonom Irenicom. Je na čase utiecť a dostať sa späť na slobodu. No v momente ako sa ocitnete na čerstvom vzduchu, stojíte zoči-voči vášmu nepriateľovi Irenicovi, na ktorého vaša priateľka Imoen zaútočí, ale je následne unesená čarodejmi neznámo kam. A je na vás, aby ste ju oslobodili. To čo sa však na začiatku javí ako obyčajná záchrana kamarátky odkryje dlhý a spletitý príbeh. Na ceste vás čaká veľké množstvo dobrodružstiev, zrady, ale aj prekvapivé rozuzlenia, ktoré rozhodne vedia zapôsobiť.

Komplexný vývoj postav a skvelý súbojový systém

V obrovskom a spletitom svete na vás čakájú bohaté hlavné i vedľajšie úlohy rôzne druhy príšer,zbraní, tisícovka postáv a viac než 130 nových kúzel. Máte samozrejme možnosť si kompletne vytvoriť vlastnú postavu po stránke vzhľadu, rasy, povolania a charakteru. Ďalšie postavy, ktoré v hre postupne stretávate môžete pozvať do vlastnej skupiny. V následných realtime bojoch môžete boj kedykoľvek pauznúť, meniť bojovú formáciu postav a rozdeliť im úlohy. Samotné rozhranie hry a ovládanie sa od pôvodnej verzie hry veľmi nezmenili a aj keď pribudla možnosť priblíženia, tak odporúčame pre pohodlné hranie buď smartfón s uhlopriečkou okolo 6 palcov (najlepšie so stylusom S-pen, ktorý hra podporuje) alebo tablet. Aktuálna cena necelé 2 eurá je ale absolútny “bargain”, ktorý si nesmiete nechať ujsť.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: 10,99 €
Verzia: N/A
Aktuálna cena: 10,99 €

18.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+