MojAndroid

Čínska spoločnosť Baidu je okresanou obdobou Google v najľudnatejšej krajine na svete. Rovnako, ako internetový gigant zo Silicon Valley, sa snaží sa presadzovať aj v iných oblastiach ako len internetovom vyhľadávaní. Najnovším počinom spoločnosti je zaujímavý koncept inteligentného bicykla, ktorý by mohol uzrieť svetlo sveta už niekedy v priebehu budúceho roku. Baidu Dubike bude neštandardným bicyklom s pokročilými technológiami, no na dodatočný elektromotor môžete zabudnúť. Dubike bude určený pre fitness nadšencov, ktorých by mal ohúriť ponukou senzorov sledujúcich telesné aktivity, ako aj automaticky dobíjateľnou batériou, ktorá bude všetky tieto snímače napájať. Samozrejme, bicykel má aj vlastnú aplikáciu.

Práve s tou budú komunikovať snímače srdcovej frekvencie, počtu otočení pedálov a ďalšie senzory, ktoré budú so smartfónom prepojené pomocou technológie Bluetooth. Vďaka tejto spolupráci bude možné určovať polohu bicykla, poskytovať navigačné informácie pri vopred vybranej trase, ako aj odporúčať cesty, ktoré sú vhodné pre cyklistov. Vstavaná batéria bude dobíjaná práve pohybom pedálov a keďže napájanie týchto jednoduchých senzorov by nemalo mať veľmi veľkú spotrebu, priamo na bicykli si budete môcť aj nabíjať svoje mobilné zariadenie.

Spoločnosť Baidu spolupracovala pri vývoji bicykla s Tsingshua University, ktorá má na starosti najmä moderný dizajn bicykla. Odnož spoločnosti Baidu zameraná na vývoj s označením The Institute of Deep Learning v minulých mesiacoch vyvinula softvér pre cyklistov, ktorý umožní zaznamenávať cyklistické trasy, implementovať rôzne fitness programy a ďalšie funkcie ideálne pre nadšených cyklistov. Baidu plánuje použiť tento softvér vo svojom Dubike a zároveň ho sprístupniť ďalším spoločnostiam, aby čo najrýchlejšie pribúdali mapy a fitness programy a tento projekt tak mal ešte väčší zmysel. Ak pôjde všetko podľa najpravdepodobnejšieho scenáru, Dubike sa do ďalších častí sveta nedostane. To ale nič nemení na tom, že ak by inteligentný bicykel zožal v Číne úspech, mohol by motivovať západných výrobcov k tomu, aby vytvorili vlastnú obdobu tohto zariadenia. Musíme uznať, že prepracovaný systém nového bicykla sa nám veľmi páči a veríme, že nebude trvať dlho a objaví sa aj na našom trhu.

Zdroj: Baidu Dubike via engadget

27.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+