MojAndroid

Na začiatku septembra sme vás informovali o tom, že spoločnosť Rovio pripravuje novú hru, v ktorej tentoraz budú hlavnými aktérmi zelené prasiatka, známe z Angry Birds. Na svojej stránke venovanej najnovšiemu hráčskemu kúsku z dielne Rovio – Bad Piggies, spoločnosť Rovio oznamuje, že hra sa objaví na verejnosti už 27. septembra, pre všetky popredné platformy operačných systémov na mobilných zariadeniach, teda pre Android, iOS aj Windows Phone.

Podľa traileru, ktorý sa objavil na stránke venovanej hre Bad Piggies, by sme sa mohli dočkať scenára, kde prasiatka budú stavať stroje rôzneho druhu. Či už lietadlá, vrtuľníky alebo motorové vozidlá najrôznejšieho tvaru – fantázii sa medze nekladú. Vašou úlohou bude potom dostať sa v hre do cieľa v čo najkratšom čase a zbierať popritom bedničky s hviezdičkami. V každom leveli si musíte vystačiť s určitými komponentami, z ktorých si postavíte svoj vlastný dopravný prostriedok.

Podľa vyjadrení spoločnosti Rovio, po úspechu s Angry Birds a licencovaní rôznych hračiek a reklamných predmetov od dáždnikov, cez cukríky až k hračkám, má Rovio v pláne stať sa druhým „Disney“ pre mobilné zariadenia. Táto stratégia robí zo spoločnosti Rovio popredného vývojára mobilných hier pre jednotlivé platformy operačných systémov.

Pripomeňme len to, že v minulom roku hra Angry Birds priniesla spoločnosti Rovio zisk viac ako 100 miliónov amerických dolárov, pripravuje sa celovečerný film a existuje rozšírená marketingová podpora hry, ktorá by sa mala stať pevnou súčasťou mobilných zariadení ako detí, tak aj dospelých.

Zdroj, foto: BadPiggies, YahooGames, PhoneArena

18.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+