MojAndroid

Spoločnosť AVG Technologies predstavila nové bezpečnostné riešenie pre Android tablety. Nadväzuje tak na úspech populárnej aplikácie pre smartfóny od AVG Mobile Solutions, no Android aplikácia ANTIVIRUSFree je teraz upravená aj pre potreby a možnosti novej vlny tablet zariadení.

Podľa nedávneho vývoja udalostí v mobilnom priemysle, bude rok 2011 rokom, kedy sa tablety viac dostanú do povedomia ľudí, a milióny si budú na svojom tablete prehliadať internet, načítavať osobné údaje a používať viacero aplikácií naraz.

S ANTIVIRUSFree pre Android tablety (AVG Mobilation pre Android), budú môcť ich majitelia byť kľudní s vedomím, že ich cenné údaje a zariadenie sú chránené pomocou tzv. “cloud-based” bezpečnostnej technológie, ktorá sa jednoducho používa, je vždy aktualizovaná, a prihliada na samotné zariadenie a životnosť batérie.

AVG Mobilation pre Android tablety dokáže skenovať aplikácie, nastavenia, údaje a multimediálne súbory v reálnom čase, pričom hľadá vírusy a iný malware. A ak dôjde ku strate alebo odcudzeniu tabletu, je môžné ho na diaľku sledovať a kompletne vymazať pre zamedzenie zneužitia údajov na ňom. Funkcia zálohovania ukladá kontakty, zoznam hovorov, záložky, správy a nainštalované aplikácie na SD kartu. Funkcia “app locker” (zámok aplikácií) umožňuje zaheslovať prístup ku ľubovoľnej aplikácii na tablete, a zabrániť tak napríklad deťom používať určité aplikácie alebo dáta.

“Mobilné zariadenia sú pre mnohých ľudí životne dôležité, a v podstate sa vyvinuli do plnohodnotného počítača vo vrecku,” uviedol JR Smith, generálny riaditeľ spoločnosti AVG Technologies. “IDC predpovedá, že v tomto roku sa predá takmer 50 miliónov tabletov, čo znamená, že čoraz viac používateľov bude nosiť väčšinu svojho digitálneho života stále so sebou. Dosledkom toho sa zabezpečenie týchto zariadení a ochrana dát stávajú čoraz dôležitejšími.”

“Mobilný prístroj je viac osobný, než váš počítač doma, lebo sa zmestí do vrecka vedľa vašej peňaženky a kľúčov od domu, a obsahuje relevantné údaje, kontakty, vaše rodinné fotografie a spomienky,” povedal Omri Sigelman, viceprezident pre marketing a produkty, AVG Mobile riešenia. “AVG Mobilation pre Android tablety vás chráni pred hrozbami, ktoré sa zameriavajú na cenné dáta v mobilných zariadeniach.Môže vám dokonca zobraziť váš Android na Google Maps a na diaľku ho vymazať v prípade jeho straty alebo odcudzenia.”

25.3.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+