MojAndroid

Spoločnosť AVG je vo svete technológií známa najmä vďaka svojmu antivírovému softvéru, ako aj softvéru určenému na čistenie zariadenia od zbytočných súborov a aplikácií. Je teda jasné, že primárnym cieľom spoločnosti je pomôcť užívateľom, aby bolo ich zariadenie zabezpečené, ale aby aj fungovalo bezchybne. Aj preto vydáva spoločnosť každý štvrťrok zoznam aplikácií, ktoré prinášajú do našich zariadení aj niekoľko problémov. Konkrétne sa jedná o aplikácie, ktoré zariadenia najviac spomaľujú, alebo ktoré žerú najviac energie.

V tomto zozname sa často umiestňujú tie tituly, ktoré využívajú pripojenie k internetu aj vtedy, keď ich nepoužívate. Niektoré aplikácie ale s dátami manipulujú šetrne, zatiaľ čo iné dokážu spotrebovať celý váš dátový balík v priebehu niekoľkých dní. AVG tiež zverejnilo zoznam aplikácií, ktoré majú najväčší negatívny dopad práve na sťahovanie dát.

AVG-performance-report-Q4-2014

Ako môžete vidieť na obrázku, medzi najhoršími aplikáciami v týchto smeroch majú zastúpenie najmä sociálne siete či aplikácia Spotify, ktorá bez sťahovania dát môže fungovať naozaj iba ťažko. Mnohé z týchto aplikácií však patria medzi tzv. bloatware, ktorý nachádzame v našich zariadeniach ihneď po ich vybalení a prvom spustení. Analýza spoločnosti AVG je tak ďalším dôkazom, že tieto aplikácie môžu užívateľom spôsobovať naozaj veľké problémy.

AVG-worst-performers-Q4-2014

Ak vaše zariadenie trpí poklesom výkonu, určite by ste mali vziať do úvahy možnosť odinštalovať niektoré z týchto titulov. AVG tiež navrhuje ďalšie kroky, pomocou ktorých by ste mohli dosiahnuť napríklad dlhšiu životnosť batérie. Nejde však o žiadne prevratné zistenia, skôr o všeobecné rady typu “obmedzte dáta, kde sa to dá” alebo “znížte jas obrazovky”. Je teda iba na vás, či je pre vás dôležitejší komfort pri používaní alebo zvýšenie výdrže batérie. Žiaľ, ani v roku 2015 nie sú tieto dva prvky vždy samozrejmosťou.

Zdroj: AVG via Android Authority

25.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+