MojAndroid

Voľne dostupné Wi-Fi siete v kaviarňach, na letiskách či iných destináciách poskytujú ľuďom potrebné pripojenie k Internetu, no častokrát bez dostatočnej úrovne zabezpečenia. Hackeri môžu používateľom pripojeným k rovnakej sieti ukradnúť osobné dáta a využiť ich vo svoj prospech. Najnovším riešením tohto problému je aplikácia avast! SecureLine VPN pre smartfóny a tablety s Androidom. Secure Line pracuje ako tunel, šifruje dáta používateľov a pôsobí ako virtuálny štít, ktorý zahalí aktivity používateľa pre okolitý svet.

avast! SecureLine VPN

“Hackeri sa zameriavajú na verejné hotspoty, na ktorých je možné ľahko sledovať každý pohyb, ktorý používateľ v rámci danej Wi-Fi siete urobí. Môžu sa tak dostať do emailových schránok, k rôznym prístupovým heslám, dokumentom alebo dokonca sledovať naše aktivity na internete, “ uvádza Vincent Steckler, generálny riaditeľ spoločnosti AVAST. “Voľne dostupné Wi-Fi siete len tak nezmiznú – my len musíme zabezpečiť, aby existoval bezpečnejší spôsob, ako sa k nim pripojiť a práve preto ponúkame funkciu avast! SecureLine VPN, ktorá je určená pre počítače, tablety a smartfóny s operačným systémom Android a iOS. “

avast! SecureLine VPN ponúka okrem bezpečnejšej komunikácie aj funkciu pre zmenu polohy počas surfovania na Internete. Tá je užitočná najmä v prípadoch ak používatelia využívajú služby, ktoré im bránia v prístupe k obsahu v iných krajinách.

avast! SecureLine VPN avast! SecureLine VPN avast! SecureLine VPN

Po nainštalovaní aplikácie do smartfónu alebo tabletu získate možnosť pripojiť sa do bezpečnej AVAST VPN. avast! SecureLine VPN môže byť potom cielene aktivovaná používateľom alebo automaticky po pripojení do nezabezpečenej siete. V rámci predvoleného nastavenia, program automaticky vyberie najbližší server, aby sa zabezpečil optimálny výkon. Poprípade si užívateľ počas tohto procesu môže zmeniť virtuálnu polohu, z ktorej by sa rád pripojil do internetu, napr. z New Yorku, Seattlu, Singapúru alebo Londýna.

Aplikácia avast! SecureLine VPN pre Android je dostupná za mesačný poplatok 2,59 EUR alebo za ročné predplatné 19,99 EUR. Firemní zákazníci si môžu objednať zvýhodnené balíčky licencii pre systém Windows.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
30.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+