MojAndroid

Česká antivírová spoločnosť Avast predstavila minulý týždeň svoju novú službu Avast Omni spolu s jej vlastným hardvérovým riešením Avast Omni Hub.Ten sa pripojí do vašej domácej bezdrôtovej siete a spolu so službou ochráni vašu smart domácnosť respektíve Internet Vecí(IoT).

Avast Omni Hub pripojíte k sieti cez ethernetový port routeru. Súčasťou Hubu je bezpečnostný balík Avast Premium Security, ktorý pridáva blokovanie obsahu, prehľad o pripojených zariadeniach do siete, detekovanie hrozieb v domácej Wi-Fi sieti v reálnom čase alebo blokovanie prístupu útočníkov do siete. Súčasťou je mobilná aplikácia, pomocou ktorej je možne všetko riadiť a monitorovať. Služba následne využíva k monitorovaniu domácnosti prvky umelej inteligencie. K dispozícii je samozrejme aplikácia pre rôzne mobilné platformy vrátane systému Android.

Avast ako hlavné funkcie Omni prezentuje:

  • Ochranu domácej sietePoužívatelia môžu zistiť, ktorí ľudia a aké zariadenia sú pripojené k ich domácej sieti. Avast Omni zobrazuje výstrahy, pokiaľ je na ktoromkoľvek zariadení zistená neobvyklá aktivita, a blokuje útoky na všetky zariadenia. Pripája sa priamo k domácemu routeru, čo znamená, že používatelia nemusia svoj súčasný router meniť a nebudú ani musieť robiť kompromisy pri prípadnom výbere nového routeru.
  • Mobilná bezpečnosť. Antivírusová ochrana Avast sa prirodzene rozširuje aj na mobilné zariadenia, vrátane platforiem PC, Mac, Android a iOS, a zaisťuje tak bezpečie aj mimo domova.
  • Rodičovská kontrola. Rodičia môžu filtrovať obsah a aplikácie, ku ktorým majú deti prístup, vrátane rôznych sociálnych sietí a videí. Môžu tiež kedykoľvek pozastaviť hranie hier alebo pripojenie k internetu. Geolokalizačné služby potom pomáhajú chrániť deti napríklad tak, že umožňujú nastaviť upozornenie na to, kedy odídu alebo prídu na určité miesta.

Služba bude dostupná v USA už toto leto a do Európy sa dostane až budúci rok.

20.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+