MojAndroid

Prednedávnom sme vás informovali o tom, že na Google Play Store sa výnimočne darí bezpečnostnej aplikácii Avast! Mobile Security. Je to aplikácia, ktorá vám poskytuje azda najkomplexnejšiu ochranu pred vírusmi, poskytuje firewall, obsahuje blokovanie hovorov a SMS, chráni vás počas surfovania na natívnom a vybraných internetových prehliadačoch a dokáže vám aj lokalizovať vaše Android zariadenie, ak ste ho niekde stratili alebo vám ho ukradli, vďaka Anti-Theft ochrane.

Najnovšia aktualizácia pod číselným označením 2.0.2750 prináša priamu kontrolu zariadenia prostredníctvom webu.

Odmerať si ním môžete aj spotrebu dát prostredníctvom WiFi, mobilnej siete alebo priamo budete vidieť, akú spotrebu majú jednotlivé aplikácie.

Avast teraz podporuje skenovanie prichádzajúcich správ, ochranu v reálnom čase pri jednotlivých aplikáciách, prostredie sa prispôsobilo tabletom a dostupný je aj widget.

Naša prvá skúsenosť nás donútila hádam k razantnému a priamemu kroku, keď sme odinštalovali, po predchádzajúcom teste, platenú aplikáciu, ktorá nám nedetekovala bezpečnostné hrozby, ktoré Avast objavil. Nakoniec sme sa vďaka Avastu „zbavili“ až štyroch aplikácií, ktoré nám Avast v jednej malej aplikácii plnohodnotne nahradil.

Ak ste vyskúšali niekoľko bezpečnostných aplikácií pre vaše Android zariadenie, určite by ste vo vašich testoch nemali obísť Avast! Mobile Security. Jeho nastavovanie a prepojenie s online účtom vám síce dá mierne zabrať nielen v logickej časti, ale je aj náročnejší na čas, no výsledok naozaj stojí za to. Navyše aplikácia je plne lokalizovaná v českom jazyku, takže s ovládaním a nastavovaním budete mať o to menší problém.

Avast! Mobile Security je zadarmo a je dostupný v aktuálnej verzii na Google Play Store.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Za tip na článok ďakujeme Vladimírovi

Zdroj, foto: Avast Mobile Security, MôjAndroid.sk

22.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+