MojAndroid

Avast, globálny líder v oblasti zabezpečenia digitálnych zariadení, dnes oznámil podpísanie dohody o prevzatí slovenskej mobilnej vývojárskej spoločnosti INLOOPX. Firma má sídlo v Žiline. Vďaka tejto transakcii získa Avast popredných vývojárov a ďalších odborníkov, ktorí posilnia tím, ktorý sa zameriava na bezpečnosť a ochranu smart domácností a mobilných zariadení.

Náš tip
Avast: Niektoré nové Android telefóny majú predinštalovaný malware
Náš tip
Avast: Toto sú aplikácie s najväčšou konzumáciou dát a priestoru

Touto akvizíciou získal Avast taktiež oficiálnu prítomnosť na Slovensku, keďže tu pracuje väčšina zamestnancov firmy INLOOPX.

“Našim používateľom chceme dodávať produkty, vďaka ktorým pre nich bude jednoduchšie chrániť svoje digitálne informácie. Či už pomocou antivírusových programov, rodičovskej kontroly alebo cez platformu Smart Home.” Gagan Singh, prezident mobilnej divízie Avastu

“Vybudovali sme INLOOPX, pretože nás baví vytvárať lepší softvér. S firmou Avast úzko spolupracujeme už niekoľko rokov a zistili sme, že máme rovnakú DNA. Spájame najlepších ľudí na Slovensku a v Česku, ktorí vyvíjajú riešenia pre celý svet.” Martin Adámek, riaditeľ firmy INLOOPX

Pokiaľ budú dodržané všetky zmluvné podmienky, transakcia by mala byť ukončená do konca augusta tohto roku.

 

21.7.2018
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+