MojAndroid

Autosalón v Bratislave je už tradičná výročná udalosť, na ktorú sa tešia všetci milovníci automobilov. Vždy sa tu nájde množstvo atraktívnych modelov od najrôznejších značiek sveta – a samozrejme aj atraktívnych hostesiek :) My sme sa však na autosalón vybrali skontrolovať, čo nám výrobcovia jednotlivých značiek vedia ponúknuť pre naše Android smartfóny. Čoraz viac si totiž zvykáme na pohodlie využívania svojho smartfónu spolu s jeho obsahom v rámci (infotainment systému) auta. Najbežnejším príkladom je telefónny zoznam či prehrávanie hudby zo Spotify a podobne. To ale tvorí úplnú špičku ľadovca, pretože automobilky postupne púšťajú do sveta svoje vlastné mobilné aplikácie a k slovu sa by už onedlho malo v našich končinách dostať aj Android Auto.

Na výstave sme sa pristavili napríklad pri spoločnosti Opel, kde nám predstavili model Opel Astra a jeho technologickú výbavu, naše kroky smerovali aj za Hondou a ich automobilom Honda CRV, nasledoval Mercedes-Benz triedy E a nevynechali sme ani BMW a ich elektrickú mašinku BMW i3 REx. Pre viac informácií si už pozrite náš VIDEOblog:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Vo viacerých automobilkách sa už netrpezlivo čaká na lepšiu podporu služby Android Auto na území Slovenska, čo nám potvrdila aj spoločnosť KIA v tlačovej správe. “KIA plánuje predstaviť Android Auto (a Apple CarPlay) v rámci celej svojej modelovej rady v priebehu nasledujúcich 18 mesiacov. Úplne nová Kia Niro, hybridný crossover, Optima Plug-in Hybrid a Optima Sportswagon budú k dispozícii s najmodernejšími operačnými systémami kompatibilnými so smartfónmi, hneď po uvedení na európsky trh. V budúcnosti bude každý nový model produktového radu značky Kia obsahovať tieto technológie, nakoľko sa značka snaží ponúknuť najnovšie technológie zákazníkom všetkých cenových kategórií. Nový hybridný crossover Kia Niro bude prvým modelom značky Kia, ktorý ponúkne Android Auto, navrhnutý pre prácu s android telefónmi s operačným systémom 5.0 Lollipop a vyššie. Ako náhle je telefón pripojený k autu cez USB, oba systémy Android a Apple sú vybavené hlasovým ovládaním a umožňujú vodičovi udržať svoje ruky na volante a oči na vozovke. Android Auto bude k dispozícii v modeli Kia Niro od začiatku jeho uvedenia na európsky trh v treťom štvrťroku 2016.”

Zdroj: Rozhovor, tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+