MojAndroid

Autopilot Tesly má ešte pred sebou dlhú cestu k absolútnej dokonalosti, no z času na čas sa objaví video natočené z palubnej dosky a my musíme len súhlasne potriasť hlavou a povedať si – “Fantastické!”. Holandská vodička mala na diaľnici obrovské šťastie. Autopilot si odvádzal svoju prácu, ľudia sedeli v aute, keď tu zrazu zaznel výstražný signál ohľadom potenciálnej kolízie – a to ešte len v momente, kedy si brzdiace auto ukryté za obiehajúcim ešte nevšimla ani samotná šoférka Tesly.

https://www.youtube.com/watch?v=M_c5kB1qbjY

Podľa Hansa Noordsija, jedného z pasažierov v Tesle, nebol nikto seriózne zranený. Noordsij tiež potvrdil, že to bol práve autopilot, čo začal brzdiť pred tým, ako stihla vôbec šoférka zareagovať na situáciu a brzdiť sama.

Ako je to možné? Vďaka radarom a vizuálnym senzorom vidí autopilot po septembrovom softvérovom update “cez” autá idúce pred ním. Niečo z toho sme vám už ukázali v novembrovom článku. Muskovi a jeho spoločnosti držíme palce. Bodaj by sa vďaka ich automobilom rapídne znížila nehodovosť na cestách.

Zdroj: gizmodo.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+