MojAndroid

Tesla potvrdila, že novým šéfom oddelenia zaoberajúcim sa vývojom autopilota a umelej inteligencie je Slovák Andrej Karpathy. Ten sa spolu s rodičmi presťahoval v 15. rokoch do Toronta v Kanade.

Karpathy má za sebou úspešne štúdium na prestížnej univerzite Stanford, na ktorej získal PhD titul zo strojového učenia. Doteraz pôsobil aj ako učiteľ na univerzite, kde vyučoval predmet týkajúci sa neurónových sietí pre vizuálne rozpoznávanie. Pre Elona Muska pracoval ale už od minulého roku, a to v rámci neziskovej organizácie OpenAI. Tu naňho spravil zrejme veľmi dobrý dojem, keďže teraz bol postavený do pozície, v ktorej má svoje skúsenosti s neurónovými sieťami pretaviť do použitia v reálnom svete priamo v spoločnosti Tesla.

Môžeme teda očakávať, že Karpathy bude pracovať na vylepšovaní funkcie autopilota v automobiloch Tesla. Tie už dávnejšie obdržali novší hardvér, ktorý má v spojení s inovovaným softvérom poskytnúť spoľahlivejšiu navigáciu a autonómne riadenie. O správne vyhodnocovanie a učenie sa systému sa starajú práve neurónové siete, ktoré získavajú dáta priamo z automobilov Tesla na cestách.

Viac sa o Andrejovi dočítate na našom portáli eautoportal.sk

23.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+