MojAndroid

Asi všetci poznáme situáciu, keď naše zariadenia nevyzerajú práve tak, akoby sme si predstavovali. Reč je samozrejme o displeji telefónu či tabletu, ktorý častokrát býva doslova magnetom na špinu a odtlačky prstov. V tomto prípade prichádza na radu ručne čistenie handričkou alebo utretie displeja pomocou oblečenia. Ak by ste však túto činnosť chceli zveriť do “rúk odborníka”, tak potom máme pre vás jednoduché riešenie – AutoMee-S.

201302061360143316

AutoMee-S je malý robot, ktorý pochádza z dielní japonského výrobcu hračiek Takara Tomyho. Ten vyčistí displej vášho tabletu za vás bez toho, aby ste sa museli akýmkoľvek spôsobom zapájať alebo robotovi v tejto činnosti asistovať. AutoMee-S totižto stačí položiť na displej, po ktorom sa pohybuje a vďaka dvom rotujúcim “vankúšikom” ho aj čistí. Vďaka detekcii hrán prístroja sa nestane, žeby AutoMee-S vybočil a počas čistenia vypadol.

AutoMee-S farby

Malý robot pre čistenie displejov váži 100g a v priemere meria približne 5 cm. Dostupný bude v štyroch farbách (oranžovej, bielej, ružovej a modrej) a v Japonsku sa bude dať kúpiť už od marca, za 17$. Na pulty našich obchodov sa pravdepodobne tak rýchlo nedostane. Ak by ste ale o túto zaujímavú vychytávku mali záujem, tak určite sa bude dať zohnať aj na zahraničných e-shopoch alebo na portáli ebay.

Zdroj: phonearena

11.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+