MojAndroid

Najväčšia developerská konferencia o Androide – Google I/O 2016 – priniesla niekoľko naozaj zaujímavých noviniek do sveta mobilných technológií. Jednou z vecí, ktorá vyvolala pozitívne ohlasy, je aj Android N v DP3 verzii, ktorý okrem iného prináša po prvýkrát aj automatické aktualizácie. Tie po prvýkrát umožňujú aktualizovať Android na pozadí a pri najbližšom reštarte zariadenia sa nainštaluje automaticky nová verzia systému. Je tu však jeden problém – automatické aktualizácie nebudú fungovať na žiadnom aktuálnom zariadení, ani na najnovších Nexusoch.

Náš tip
Google vylepšil Android N. Je v beta verzii a sám sa aktualizuje | Google I/O 2016

Dôvodom, prečo tieto aktualizácie nefungujú na dnešných smartfónoch, je princíp ich fungovania. Nový Android N totižto potrebuje na automatické aktualizácie 2 systémové partície. Jedna sa v zariadení používa a na druhú partíciu sa zatiaľ inštaluje aktualizácia v pozadí. Po reštartovaní sa tieto rovnocenné partície jednoducho vymenia a prvá je opäť pripravená na inštalovanie automatickej aktualizácie.

Momentálne sa však žiadne zariadenie nepredáva s 2 systémovými partíciami a ich vytvorenie, čo i len na Nexus zariadeniach, je také zložité, že je to takmer nemožné. Navyše, Google počíta s tým, že automatické aktualizácie nebudú ešte dlhšiu dobu dostupné na OEM smartfónoch, pretože výrobcovia majú dosť práce s vytvorením klasickej aktualizácie, nie to ešte s vytvorením nového spôsobu aktualizovania systému.  Automatické aktualizácie sú teda v Androide N dostupné, no najbližšie sa ich dočkáme zrejme až v ďalšej generácii Nexus zariadení.

Zdroj: AndroidPolice

20.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Palo

  Cize nieco ako kedysi bezne updaty pre xiaomi. Tam to zrusili a teraz navrat spat? Hm

  • Tobiaš

   Android 6.0 priniesol zlúčenie systémových partícií.

 • “také zložité, že je to takmer nemožné” =/= “would require repartitioning the entire phone, and wouldn’t be possible for an end user to complete without hooking the phone up to a computer”

  ak by na to niekto urobil program, stačilo by napojiť Nexus k PC, spustiť program (na štýl Odinu), počkať si a hotovo, to podľa mňa nie je takmer nemožné, síce treba zohnať programátorov, ale Google má mnoho talentovaných ľudí, prípadne sa toho chytí XDA a do mesiaca je to hotové

+