MojAndroid

Mobilné aplikácie pre operačný systém Android z produkcie spoločnosti Autodesk sú vynikajúcim príkladom, že tablety a smartfóny dokážu v menšej miere nahradiť aj prácu s počítačom. Po veľkom úspechu s aplikáciou na úpravu fotografií Pixlr Express, ktorá sa teší z viac než 10 miliónov stiahnutí z obchodu Google Play, Autodesk predstavil novinku SketchBook Ink, určenú pre kreslenie na multimediálnych tabletoch s obrazovkou väcšou než 7 palcov.

SketchBook Ink Android aplikacia

Vďaka novému enginu, ktorý je nezávislý na rozlíšení, SketchBook Ink umožňuje vytvárať krásne ilustrácie a exportovať ich s vysokým rozlíšením priamo z tabletu. Ink ponúka pomerne sofistikovaný  pracovný priestor na celej obrazovke so siedmimi prednastavenými štýlmi nástrojov, prácu s vrstvami a širokú ponuku výberu farieb alebo odtieňov. Vás výtvor môžete po skončení práce exportovať až v 9,2 MP formáte PNG do e-mailu alebo v rozlíšení až do 101.5 MP na vnútorné úložisko alebo na dropbox.

SketchBook Ink Android aplikacia SketchBook Ink Android aplikacia SketchBook Ink Android aplikacia

Hoci SketchBook Ink ani z ďaleka nedokáže nahradiť profesionálne nástroje na počítačoch akým je napríklad Illustrator, padne vhod v situáciach kedy chcete rýchlo niečo načrtnúť ale máte pri sebe len tablet. Ak sa rozhodnete aplikáciu vyskúšať, v obchode Google Play si ju môžete zakúpiť za 3,83 € kliknutím na nižšie uvedený widget.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+