MojAndroid

Šoférovanie a súčasné používanie telefónu môže mať skutočne katastrofálne následky. Napriek tomu to mnohí z nás robia a aj keď telefón nepoužívame priamo počas šoférovania, ale využívame ho ako zdroj hudby či GPS navigácie, z času na čas predsa len musíme siahnuť na displej. Súčasné smartfóny ale nie sú stavané do takýchto situácií a ich ovládanie často vyžaduje komplexné gestá. Aplikácia Autify to ale mení a umožňuje ovládanie základných aplikácií v telefóne jednoduchým gestom, vďaka čomu bude cesta oveľa bezpečnejšia.

Aplikácia vytvorí akýsi dočasný launcher, z ktorého je možné spúšťať aplikácie v kategórii Hudba, Cesta a Kontakty. Jedným gestom potiahnutia môžete prepínať medzi týmito kategóriami a používať vaše obľúbené aplikácie, ktoré si dopredu nastavíte ešte pred tým, ako sadnete za volant. Okrem toho môžete využiť aj šikovnú funkciu hlasového asistenta, vďaka ktorej sa v skutočnosti ani nemusíte pozerať na telefón a vždy budete vedieť, akú kategóriu aplikácií ste si práve otvorili. Ovládanie je, samozrejme, absolútne jednoduché a jediné gesto vám umožní využiť aplikáciu naplno, takže budete môcť svoju pozornosť aj naďalej upriamovať na cestnú premávku.

https://youtu.be/4t5N7upGbow

Aplikácia pritom bez problémov komunikuje so všetkými aplikáciami vo vašom telefóne, dokonca si tu môžete ešte nastaviť aj jednu vlastnú aplikáciu, ktorá nemusí patriť ani do jednej z vyššie zmieňovaných kategórií. Táto šikovná česká aplikácia je zatiaľ iba v Beta verzii a ďalšie funkcie postupne pribúdajú. Už teraz ale môžete aplikáciu vyskúšať a zistiť, či by vám takýto koncept ovládania telefónu v aute vyhovoval.

Verzia: 1.7.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.9
Aktuálna cena: Zdarma

11.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+