MojAndroid

Výrobcovia komponentov pre mobilné zariadenia majú vlastné vývojové strediská a pracujú na vylepšeniach, ktoré sa objavia v budúcich modeloch smartfónov, tabletov alebo nositeľných zariadení. Jedným takým je aj spoločnosť AU Optronics Corp (AUO), ktorá predstavila nové displeje pre spotrebnú elektroniku, vrátane smartfónov a hodiniek.

Pre inteligentné hodinky boli predstavené dva štvorcové AMOLED displeje s rozmerom 1,5 a 1,6 palcov. Hrúbka panelov je len 0,45 mm, čo umožní nositeľným zariadeniam zmenšiť celkové rozmery. Okrem toho bol predstavený aj okrúhly displej s veľkosťou 1,4-palcov, ktorý je rovnako veľmi tenký, s vyšším rozlíšením a farebnosťou. Posledným displejom pre nositeľné zariadenia je 1,3 palcový transreflektívny LTPS display s technológiou Memory-in-Pixel, ktorý bude dobre čitateľný na priamom slnku.

Pre smartfóny predstavil AUO rozmerný 6-palcový UHD 4K displej, ktorý bude určený pre high-end zariadenia. Podľa výrobcu má vysoký kontrast a výbornú farebnosť. Hustota pixelov je v tomto prípade až 737 PPI, čo sa prejaví na výbornej ostrosti zobrazeného obsahu. O spotrebe však nepadli žiadne slová.

Kedy sa displeje dostanú do reálnych zariadení nebolo zatiaľ prezradené, čo platí aj o partnerstve so známimi výrobcami mobilných zariadení.

Zdroj: AUO

28.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+