MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo rozvoj elektronických kníh a čítačiek naznačoval, že sa budeme musieť rozlúčiť s klasickými knihami. Prešlo niekoľko rokov a zatiaľ nič nenaznačuje tomu, že by mali klasické papierové knihy zmiznúť z našich životov. Práve naopak, e-booky sa naučili žiť bok po boku s klasickými knihami. Ešte modernejšie je dnes ale počúvanie predčítaných kníh, tzv. audiobookov. To využívame často napríklad za volantom auta či pri ceste v MHD, alebo aj doma, keď preferujeme slúchadlá na ušiach, lebo nemáme dosť pokoja na čítanie klasickej knihy. Práve preto vám teraz prinášame výber niekoľkých audiokníh z audiolibrix.com, kde majú naši čitatelia exkluzívnu 20% zľavu!

Mucholapka (Dominik Dán)

V portfóliu e-shopu audiolibrix.com nájdete aj obľúbené detektívky od Dominika Dána. Mucholapka patrí medzi tie najpopulárnejšie a v podaní Mariána Geišberga bude pastvou pre uši. Samotná kniha má veľmi zaujímavú zápletku – Prišlo obdobie Beštie a muž vraždiaci staršie ženy priamo v ich bytoch ich zásoboval prídelom stále nových a nových prípadov. V jeho tieni sa pohyboval aj iný muž a nebyť toho, že pracovali v rovnakom období, a nebyť toho, že Ondrej-Beštia bol o niečo pracovitejší, bol by aj on zožal slávu najmasovejšieho vraha v histórii Nášho Mesta. Nezožal. Flákal sa a zostal druhý.

Alchymista (Paulo Coelho)

Jeden z najobľúbenejších spisovateľov súčasnosti Paulo Coelho má na svojom konte už niekoľko bestsellerov a Alchymista k nim jednoznačne patrí. Knihu znovu načítal Marián Geišberg – S mladým pastierom sa vydáme do rozprávkových krajín hľadať zmysel života a odhaľovať duchovné tajomstvá. Vzrušujúce príhody a zdanlivo zanedbateľné znamenia nám však vždy napovedia niečo o nás samotných…

Čierny rok: Vojna mafie (Jozef Karika)

Obľúbená mafiánska tematika sa dočkala aj spracovania vo forme audiokníh. Titul Čierny rok: Vojna mafie patrí medzi najpredávanejšie v tejto kategórii a bude vás sprevádzať skutočne dlho, keďže kniha je dlhá viac ako 25 hodín. Nahovoril ju ďalší známy slovenský herec, Peter Sklár – Rozpolteného mafiánskeho bossa Petra Štarcha čaká najhorší rok v živote. Cesta za mocou a vysnívaným rajom sa mení na strmý pád do pekla. Štarch pomáha najlepšiemu kamarátovi sprivatizovať veľkú fabriku. Lenže o miliardový majetok má záujem aj mocný a nemilosrdný oligarcha, ktorý ide cez mŕtvoly.

Revolúcia vedomia (Liana Liaga)

V tomto prípade už nejde o fikciu, ale zaujímavú knihu z kategórie osobného rozvoja či spirituality. Autorka nahovorila knihu v spolupráci s Robom Rothom, takže sa môžete tešiť na skutočný zvukový zážitok – To, čo sa deje momentálne na planéte Zem, je viac ako neúnosné. Všetci si to uvedomujú, ale nikto nevie, ako sa z toho dostať. Táto premena musí byť tentoraz individuálna. Je na každom z nás a je našou zodpovednosťou urobiť tento svet lepším miestom. Pretože nie je v poriadku, a neexistuje iný a presvedčivejší dôkaz, akým je dnešný človek. Ten sa však môže slobodne rozhodnúť, či sa bude na vedomej úrovni vyvíjať ďalej, alebo nie.

99: Hokejové príbehy (Wayne Gretzky, Kirstie McLellan Day)

Náš výber pre tentokrát uzatvárame knihu o hokejovej legende, ktorá dodnes drží mnohé rekordy v najprestížnejšej hokejovej lige NHL. Kniha 99: Hokejové príbehy nie je tak úplne životopisom ako skôr detailnejším nahliadnutím do zákulisia života Gretzkeho. Rozpráva príbehy z ľadu aj mimo neho, opisuje dôležité osobnosti, ktoré ho videli jeho kariérou a dozvedáme sa tu mnohé detaily o tom, aké to bolo v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch byť profesionálnym športovcom v USA. Knihu nahovoril David Novotný.

9.2.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+