MojAndroid

Prichádza obdobie, kedy budú pomaly miznúť “pevné” médiá na prenos dát. Pýtate sa prečo? Pretože to už nie je v móde! Ľudia si radšej uložia pesničky do Dropbox-u, fotky do Picassa albumu a práve takéto “online úschovne dát” budú pomaly čoraz populárnejšie a rozšírenejšie. Kto dnes nahráva fotky na CD? Zlomok ľudí :)

Mobilná a web platforma Audioboo je taktiež jednou z takýchto úschovní dát na internete. Ibaže, na Audioboo nahrávate čisto zvukové nahrávky – tzv. Boos (j.č. Boo). Tie môžu mať až 5 minút. Boos slúžia ako správy, ktoré sa dajú posielať súkromne alebo sa dajú uverejniť a tak si ich môžu vypočuť aj ostatní užívatelia. Táto aplikácia je obľúbená najmä medzi novinármi, bloggermi a ľuďmi, ktorí denne používajú zvukovú komunikáciu.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Audioboo Mark Rock vyhlásil:

“It was very much our ’2nd album’ moment. We’d managed to launch a successful app that was simple to use and loved by users. That’s a really hard place to move on from. Adding new features whilst keeping the whole thing intuitive is a really hard problem to solve.”

“Bolo mnoho momentov z druhých albumov. Radi by sme spustili úspešnú aplikáciu, ktorá by bola jednoduchá na používanie a milovaná používateľmi. Je to naozaj ťažké miesto, odkiaľ musíme vyjsť. Pridať nové funkcie a pritom udržať vec intuitívnu je naozaj veľký problém na vyriešenie.”

Takisto, Mark Rock vyhlásil, že súbor zhruba 30 funkcií, ktoré Audioboo prináša – komentáre, text aj audio spolu, súkromné správy, … chcú “orezať” na hŕstku funkcií, ktoré budú stáť za to. Ku konkurenčnému boju, ktorý vývojári Audioboo vedú s projektom SoundCloud, ktorý mnohí z vás určite poznajú, sa Mark vyjadril takto:

“They’ve taken a concept I think we developed first – social audio – and tried to make it their own, so their tanks are firmly on our lawn. They have more people than us and more cash. What do we have? A better app methinks. A stronger focus on the spoken word. And a passionate team.”

“Zobrali koncept, ktorý sme vyvinuli prví – sociálne audio – a snažia sa ho zmeniť na svoj, no ich tanky pevne stoja na našom trávniku. Majú viac ľudí a peňazí. Čo máme my? Lepšiu aplikáciu, podľa mňa. Väčší dojem na hovorené slovo. A vášivý tím.”

Aktualizácia na verziu 2.0 pre Audioboo znamená, že môžete : posielať a prijímať súkromné správy, prehľadávať blízke, populárne alebo pripravované nahrávky (boos), vidieť, čo ste práve pridali do svojho profilu, k nahrávke pridať fotku, titulok a umiestnenie. Prostredie aplikácie zanechali také jednoduché, aké sa len dalo a čo najpodobnejšie dizajnu v iOS. Autori tak chceli nechať prechod z jedného smartfónu do druhého čo najľahším.

Je len na vás, ktorej aplikácii dáte prednosť. Pokiaľ ste však mali smartfón s iOS-om, na ktorom ste používali Audioboo, s touto aplikáciou by ste mali byť rovnako spokojní aj na Androide. Pokiaľ máte s Audioboo nejaké zaujímavé skúsenosti či zážitky, ktoré by stáli za to, aby ste sa s nimi podelili aj s nami, kľudne tak spravte v komentároch.

 

Zdroje: thenextweb.com, audioboo.fm

12.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+