MojAndroid

TWS slúchadiel je momentálne na trhu ako húb po daždi a málokedy sa objaví model, ktorý by bol niečím skutočne zaujímavý. Novinka Audio-Technica ATH-TWX9 TWS by však takým mohol byť. Podľa portálu GizmoChina totiž disponuje automatickou bakteriálnou sterilizáciou slúchadiel pomocou UV svetla.

Puzdro sterilizuje slúchadlá za 70 sekúnd

Audio-Technica ATH-TWX9 TWS vyzerajú na prvý pohľad ako klasické TWS slúchadlá s nabíjacím puzdrom. Práve puzdro je však jedinečné funkciou UV sterilizácie, ktorá poskytne slúchadlám antibakteriálnú hygienu. Aj keď je táto funkcia neobvyklá a celkom zaujímavá z hľadiska praktickosti, nie je úplne prelomová alebo inovatívna. Spoločnosť LG už má modelový rad slúchadiel Tone Free, ktoré taktiež ponúkajú UV sterilizáciu.

Napriek tomu však existuje rozdiel medzi použitými technológiami od LG a novinky. Sterilizácia pri LG končí pri mriežke reproduktora, puzdro musí byť pripojené k elektrickej sieti a sterilizácia trvá až 10 minút. Audio-Technica má hranicu sterilizácie posunutú až za mriežku a jej proces trvá iba 70 sekúnd. Výrobca zároveň nespomína, že by puzdro muselo byť pripojené k elektrickej sieti.

Ďalšie parametre slúchadiel

Zvyšné parametre TWS slúchadiel taktiež patria k nadštandardným. Vnútri každého slúchadla je 5,8-milimetrový menič. O kvalitný zvukový výstup sa starajú aj technológie 360 Reality Audio od Sony, Snapdragon Sound a aptX Adaptive od Qualcommu. Na jedno nabitie dokážu slúchadlá prehrávať hudbu až 6 hodín a celkovo až 18 a pol hodín pri dobíjaní z puzdra.

Audio-Technica ATH-TWX9 TWS | Zdroj: GizmoCHina.com

O prepojenie so smartfónom sa stará rozhranie Bluetooth 5.2. Nechýba ani funkcia potlačenia okolitého hluku (ANC), viacbodové pripojenie, režim nízkej latencie či podpora hlasových asistentov.  Slúchadlá majú zvýšenú odolnosť s certifikáciou IPX4, takže by im nemal vadiť ani pot alebo slabší dážď. V predaji budú v čiernej farbe za cenu v prepočte 320 eur.

Náš tip
Garmin Instinct Crossover: Hybridné smart hodinky s takmer nekonečnou výdržou

 

13.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+