MojAndroid

Audi bola, a ešte stále je, najväčším adeptom na predstavenie prvého automobilu s predinštalovaným systémom Android. Na výstave CES 2014 sme sa však takéhoto auta nedočkali a namiesto toho nám nemecká automobilka predviedla novinku v podobe jej prvého Android tabletu. Zariadenie sa nazýva Audi Smart Display a okrem funkcií zaujme aj odolnou konštrukciou.

audi-smart-display-1

Tablet prináša 10,2-palcový Full HD displej a operačný systém Android s upraveným prostredím pre používanie v aute. Audi sa však sústredil na pasažierov a nie na vodiča, preto sú v tablete dostupné aj multimediálne funkcie na zdieľanie hudby, ovládanie klímy či napríklad plnohodnotný panel pre navigáciu. Systém v tablete však zatiaľ nebol bližšie špecifikovaný a Audi prezradilo len toľko, že ide o Android s podporou Obchodu Play. Nevieme tak, či je prostredie špeciálnym launcherom alebo len aplikáciou určenú pre použitie v aute.

audi-smart-display-2

Keď sa pozrieme na konštrukciu, zistíme, že Smart Display ponúka odolnú konštrukciu stavanú pre použitie v aute, ktoré môže stáť celú noc von v zime alebo celé poobedie na rozhorúčenom slnku. Aj preto tablet zvládne teploty od -40° do 80°C a ponúka mohutnejšie telo, ktoré môžete z auta vybrať a používať ho napríklad aj doma. Výrobca však nehovoril nič o odolnosti samotného tela voči vode alebo prachu, no počítame s tým, že tablet ponúkne niektorú z IP certifikácií. Z ďalších detailov o tomto tablete je známe už len to, že by mal byť dostupný v autách vyrobených ešte tento rok za zatiaľ neznámu cenu, zatiaľ čo Audi bude aj naďalej pokračovať so spoluprácou s Applom, ktorý do ich vozidiel integruje svoj systém iOS. Uvidíme zrejme ďalšiu z mini-vojen medzi týmito dvoma mobilnými systémami a uvidíme, ktorý budú ľudia uprednostňovať.

MôjAndroid.sk vám prináša všetky Android novinky z CES 2014

Zdroj: AndroidCentral

8.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+