MojAndroid

Americký operátor AT&T sa rozhodol investovať časť svojich peňazí a výsledkom je kúpa spoločnosti Time Warner Inc. v hodnote 85,4 miliardy dolárov, čo je v prepočte zhruba $107,50 na akciu. Touto kúpou sa tak AT&T stalo majiteľom televízií CNN, TNT, HBO a okrem toho aj štúdia Warner Bros, ktoré zrejme netreba osobitne predstavovať.

Náš tip
Ericsson a AT&T ukázali ako pripojiť auto na internet | CES 2016

AT&T CEO Randall Stephenson povedal, že sa ako riaditeľ nechce angažovať v novo nadobudnutých spoločnostiach, a tak pozíciu CEO pre Time Warner Inc. ponechal jeho doterajšiemu riaditeľovi Jeffovi Bewkesovi. Zahraniční experti hovoria o tejto akvizícii ako o kúpe “kanálu, cez ktorý bude AT&T distribuovať svoje reklamy”, a tak pochopiteľne vznikali rôzne nesúhlasné vyjadrenia zo strany regulátorov. Aj napriek tomu bola ale kúpa americkými úradmi odobrená a všetky akcie by mali prejsť pod AT&T do konca budúceho roka.

Zdroj: AndroidCentral, foto

 

24.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+