MojAndroid

Spoločnosť ASUS predstavila na výstave Computex v Taipei niekoľko zaujímavých noviniek, medzi ktorými nájdeme aj novú líniu tabletov ZenPad. Veľmi zaujímavé novinky prináša na trh tabletov aj ASUS ZenPad Z830C, ktorý síce ponúka iba priemerné hardvérové špecifikácie, no skutočné zaujímavosti sa nachádzajú na jeho zadnej strane.

Tu totiž môžete odobrať kryt a vymeniť ho za iný. Táto funkcia nie je sama o sebe veľmi zaujímavá, no v súčasnosti iba málo tabletov ponúka takéto možnosti spolu s celým radom oficiálnych zadných krytov. Na výber je niekoľko farebných krytov so zaujímavou textúrou, no ešte atraktívnejšie sú funkčné kryty, ktoré tabletom pridajú, alebo vylepšia niektoré funkcie. Výdrž vstavanej batérie je možné predĺžiť prostredníctvom špeciálneho krytu Power Case, ktorý vytvorí kombinovanú výdrž až 14 hodín na jedno nabitie. K dispozícii bude napríklad aj špeciálny kryt Audio Cover, ktorý zasa pridá na zadnú stranu 6 reproduktorov s podporou zvuku 5.1 DTS-HD a k tomu ešte predĺži životnosť batérie o ďalších 5 hodín.

asus-zenpad-8-0-cover

Samotné špecifikácie tabletu pritom spadajú do priemeru. Nájdeme tu štvorjadrový procesor Atom X3, grafickú kartu Mali 450MP4 GPU a pamäť RAM s kapacitou 1 GB, resp. 2 GB v závislosti od vnútornej pamäte (8 GB/16 GB). Osempalcový displej ponúkne rozlíšenie 1280 x 800 pixelov a vstavaná batéria má kapacitu 4000 mAh. Tablet ponúkne aj 5 MP hlavnú kameru a 2 MP predný selfie fotoaparát a predinštalovaným systémom je Android 5.0 Lollipop. Celkovo tak ide iba o priemerné zariadenie, no pridaná funkcionalita v podobe špeciálnych krytov je niečo, čo je pri tabletoch veľmi zriedkavé a pre mnohých užívateľov to môže byť veľmi lákavá ponuka.

Zdroj: Android Central

1.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+