MojAndroid

Asus býval vždy tou hlavnou hviezdou na konferenciách Computex. Mohli sme očakávať zariadenia každého druhu, dokonca aj často zbytočné produkty, ktoré sa oproti predchodcom príliš nezmenili. Tento rok je taiwanska spoločnosť trochu utiahnuta a už nechŕli toľko takmer rovnakých smartfónov, hodiniek, tabletov a notebookov. Niektoré z nich si ani neužili pozornosť novinárov.

Jedným takým zabudnutým zariadením je tablet Asus ZenPad 3S 8.0. Ako už názov naznačuje, ide o mierne vylepšenie oproti minuloročnému Asus ZenPad 3 8.0. V “eskovej” verzii bol nahradený starší Snapdragon 650 novším 652. Zachovaná bola 4 GB operačná pamäť, ale dostupný bude aj variant s 3 GB RAM v prípade nižšej konfigurácie. Úložisko sa zdvojnásobilo a teraz máme na výber medzi 32 GB a 64 GB variantom.

Asus ZenPad 3S 8.0

Obrazovka aj tentokrát ponúkne jemné 2K rozlíšenie s technológiou VisualMaster. Nové kovové telo s úzkym 6,9 mm profilom v sebe ukrýva batériu o kapacite 4680 mAh. Vylepšené boli aj obidva fotoaparáty, ktoré boli povýšené z 8 a 2 Mpx na 13 a 5 Mpx. Zmenou samozrejme prešiel aj operačný systém, ktorý bol aktualizovaný na najnovší Android 7.1 Nougat.

Cena a dostupnosť tabletu v súčasnosti nie sú známe.

Zdroj: Pocketnow

31.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+