MojAndroid

Spoločnosť ASUS tento rok získala veľké množstvo pozornosti, keď predstavila prvý smartfón so 4 GB RAM. Keď sa ale novinka začala predávať, ukázalo sa, že vzhľadom na konkrétny trh nemusíte všade naraziť práve na tento model. Predávala sa aj verzia so 16 GB pamäťou (výkonnejší model mal 64 GB pamäte) a iba 2 GB RAM. Neskôr sa začal predávať aj model s obrovskou vnútornou pamäťou s kapacitou 128 GB, ktorý je určený pre najnáročnejších užívateľov. Teraz ale ASUS začal ponúkať upravenú základnú verziu zariadenia, ktorá síce má iba 16 GB vnútornej pamäte, no zároveň tu nájdeme 4 GB RAM.

Náš tip
RECENZIA | ASUS Zenfone 2 – prvý smartfón so 4 GB RAM

zenfone-4gb-2

ASUS sa tak snaží ponúknuť jedinečný model pre všetky skupiny užívateľov a ich konkrétne požiadavky. Užívatelia hľadajúci dostupné zariadenie mohli byť sklamaní, keď ich ZenFone 2 vyzeral presne tak, ako výkonnejší model, no ponúkal iba 2 GB RAM. To sa ale odteraz mení, keďže všetko nasvedčuje tomu, že základný model je nahradený práve novou verziou so 16 GB vnútornej pamäte a 4 GB RAM. Cena sa zvýšila z 200 USD na 230 USD, no stále je to rovnaká cenová kategória, ktorá by mala osloviť tú istú skupinu ľudí. Za menší príplatok ale získajú oveľa zaujímavejšie zariadenie, ktoré zvládne aj ten najnáročnejší multitasking.

Zdroj: Amazon via phandroid

18.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+