MojAndroid

Spoločnosť Asus nie je práve najväčším výrobcom smartfónov na svete, ale ich prítomnosť v rozvojových krajinách je stále rešpektovaná. Väčšina ich používateľskej základne sídli v ázijských krajinách, takže práve to je oblasť, kde majú cieľovú skupinu a kde vydávajú väčšinu svojich smartfónov. Ich smartfóny sa vyznačujú tým, že sú cenovo dostupné a zároveň vybavené schopnými špecifikáciami a niekedy disponujú aj niekoľkými unikátnymi funkciami. Smartfón Asus ZenFone Max Pro M2 je jedným z takýchto zariadení, bol predstavený minulý mesiac. Smartfón je vybavený čipom strednej triedy – Qualcomm Snapdragom 660, 6.26-palcovým FHD+ displejom, do 6 GB RAM a masívnou 5000 mAh batériou.

Asus práve vydal aktualizáciu OTA pre ZenFone Max Pro M2. Hlavnou jej črtou je, že prináša januárový bezpečnostný balíček a tiež AI detekciu scény. Keď používateľ zamerá kameru na ľubovoľný objekt, smartfón na základe neho sám nastaví vhodné nastavenie kamery. Napríklad módy príroda, jedlo či kopu iných možností, ktoré vytvoria nastavenie zodpovedajúce konkrétnemu záberu.

Okrem podpory detekcie scény prináša OTA aj zlepšenie kvality prednej kamery, zlepšenie spotreby energie v systéme a už spomenutý bezpečnostný balík na január.

Asus využíva stratégiu postupného prideľovania aktualizácie, preto u niektorých používateľov môže trvať aj niekoľko dní, kým ju ich zariadenie obdrží. Ak ste vlastníkom tohto zariadenia, môžete si skontrolovať dostupnosť aktualizácie, stačí sa pozrieť do nastavenia Settings->System category.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+