MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Bežec na dlhé trate

Asus Zenfone Max Pro sa môže pochváliť batériou s vysoko nadštandardnou kapacitou až 5000 mAh. Tá už sama o sebe predurčuje sľubnú výdrž a smartfón v tomto smere nesklamal. Pokiaľ plánujete kúpiť nový telefón a výdrž batérie je pre vás jedným z najdôležitejších parametrov, nie je o čom. Batéria vydrží naozaj dlho. Priemerný používateľ určite nebude mať problém s výdržou celé dva dni. Mne sa ho za jeden deň nepodarilo vybiť a večer som mal vždy ešte dostatok energie, s ktorou by som zvládol aj celý druhý deň mierneho používania. Bežne sa mi stávalo, že večer som mal ešte okolo 50 percent batérie, čo je naozaj skvelá hodnota. Pokiaľ plánujete ísť niekam na stanovačku na víkend, môžete nabíjačku pokojne nechať doma. Aj tak by ste telefón nemali kde nabiť :)

Výdrži batérie dokážu pomôcť aj šetriaci režim, ktorý telefón obsahuje. Jeho zapnutím sa zníži výkon zariadenia, obmedzené budú vibrácie, služby určovania polohy a dátové prenosy na pozadí. Vďaka tomuto režimu dokážete ušetriť ešte značné množstvo cennej energie a predĺžiť čas bez nabíjačky.

Nezabudol som otestovať ani rýchlosť nabíjania. Samozrejme, test prebiehal s originálnou nabíjačkou a káblom, ktoré boli v balení. Tu sú výsledky:

 • 15 min: 12 %
 • 30 min: 24 %
 • 45 min: 36 %
 • 60 min: 48 %
 • celkové nabitie: 2:28 hod

Ako môžete vidieť, nabíjanie trvá skutočne dlho. Na druhej strane, je to daň za skvelú výdrž batérie, ktorá má nadštandardnú kapacitu. Osobne mi v tomto prípade dlhšie nabíjanie nevadí.

Záverečné hodnotenie: Určite sa nestratí

Asus Zenfone Max Pro je smartfón, ktorý zaujme. Už pri pohľade na špecifikácie upúta batéria s nadštandardnou kapacitou. Tá sľubuje výbornú výdrž, čo sa v našom teste potvrdilo. Výhodou novinky je aj veľmi pekný displej, ktorý je natiahnutý po celej ploche prednej strany. Poteší prítomnosť 3,5 mm jacku, no zamrzí starší microUSB konektor. Spokojní sme boli aj s kvalitou fotoaparátu a potešilo nás aj FM rádio či čistý Android. Miernym sklamaním je plastová konštrukcia.

7.3

Asus Zenfone Max Pro (M2)

Asus Zenfone Max Pro M2) je smartfón, ktorý ponúka parametre strednej triedy a láka hlavne na veľkú batériu. S ňou dokáže bez problémov vydržať bez nabíjačky dlhšie, ako drvivá väčšina konkurencie. Procesor je dostatočne výkonný a zahráte si na ňom aj hry. 6 GB RAM je naozaj slušná hodnota a nehanbili by sa za ňu ani drahšie zariadenia. Veľký displej je pekne natiahnutý na takmer celú prednú stranu zariadenia, poteší vysokým jasom a dobrou čitateľnosťou za akýchkoľvek podmienok. Fotoaparát patrí v tejto triede medzi tie lepšie, čerešničkou na torte je LED blesk vpredu, ktorý pomáha prisvetliť scénu pri selfie fotografiách. Škoda použitia staršieho microUSB konektora, poteší zase plnohodnotná Dual SIM funkcionalita spolu s pamäťovou kartou a nesmiem zabudnúť ani na prítoomnosť 3,5 mm audio konektora.

zobraziť celú recenziu
60 %
Konštrukcia a dizajn
70 %
Displej
70 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
80 %
Cena
70 %
Fotoaparát

 • Výborná výdrž
 • NFC
 • Pekný displej
 • Čistý Android

 • MicroUSB konektor
 • Plastová konštrukcia
 • Starší Android 8.1

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+