MojAndroid

Keď minulý rok spoločnosť Apple uviedla na trh smartfón Apple iPhone 12 Mini, tak si asi veľa fanúšikov systému Android spomenulo na časy modelov Sony Xperia Compact. Momentálne totiž na trhu chýba výkonný kompaktný Android smartfón. Podľa portálu PocketNow by to mal zmeniť chystaný smartfón Asus ZenFone 8 Mini.

Googlu unikli názvy nepredstavených zariadení, napr. aj Asus Zenfone 8 Flip
Asus Zenfone 6 | Zdroj: Patrik Tarics

Asus ZenFone 8 Mini má kódové označenie po japonskom alkoholovom nápoji

Informácie o novinke priniesli  členovia portálu XDA-Developers, ktorí rozpitvali zdrojové kódy v smartfóne Asus ROG Phone 5. A  našli tam veľa zaujímavého, napríklad práve  o chystanom modeli ASUS ZenFone 8 Mini. Že ide o o tento smartfón vyvodzujú z kódových mien ako “SAKE”,”PICASSO” a “VODKA”.

Asus ZenFone 7 Pro


Záľuba v alkohole je v ASUSe asi rovnaká ako záľuba Googlu v cukrovinkách. Asus ZenFone 7 mal napríklad označenie “TEQUILA”. Zmienka o Asus ZenFone 8 Mini sa už predtým objavila v zdrojových kódoch aplikácie rozšírenej reality ARCore od Googlu.

Vlajkový displej, čipset a fotoaparát

Model s označením “SAKE” by mal odkazovať na najmenší z chystanej 8. generácie série ZenFone. Mal by ponúknuť 5,92-palcový displej, čo bolo ešte pred rokmi považované za veľký displej. Vtedy mali ale displeje pomer strán 16:9 a veľké okraje. Dnes patria smartfóny s podobnou uhlopriečkou k najmenším na trhu.

Asus Zenfone 6
Asus Zenfone 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Displej by mal využívať OLED panel od Samsungu s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. V špecifikáciách je uvedený aj najvýkonnejší čipset súčasnosti Qualcomm Snapdragon 888, takže pôjde model najvyššej triedy.

Asus ZenFone 6
Asus Zenfone 6 | Zdroj: Patrik Tarics

Zákazníci sa môžu tešiť na otočný modul fotoaparátu, čo bola prednosť predošlých dvoch generácií série ZenFone. Vďaka tomu je možné využiť kvalitný zadný fotoaparát aj pre selfie fotografie. V kóde kernelu sú pri Asus ZenFone 8 Mini uvedené len dva foto snímače (64 Mpx Sony IMX686 a neznámy Sony IMX663). Ja ale možné, že ich bude viac.

Bude Asus ZenFone 8 Mini úspechom?

Fanúšikovia platformy Android by sa tak mali po rokoch dočkať “kompaktného” vlajkového smartfónu, ktorý ponúkne displej, čipset a fotoaparát bez väčších kompromisov. Či sa stretne s úspechom, je otázne. Príchod Apple iPhone 12 Mini bol minulý rok prijatý s nadšením, ale tento rok sa ukázalo, že jeho predaje výrazne zaostávajú za väčšími súrodencami.

Apple iPhone 12 Mini

Náš tip
Facebook obmedzí skupiny, ktoré šíria nenávisť a hoaxy
19.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+