MojAndroid

Server DxOMark a jeho testy smartfónov sú už niekoľko rokov tradičným ukazovateľom kvality ich fotoaparátom. Momentálne si v jeho rebríčku držia prvé miesto Samsung Galaxy S10 5G spolu s Huawei P30 Pro so skóre 112 bodov. Hneď za nimi nasleduje novinka OnePlus 7 Pro so skóre 111 bodov. Na začiatku roka začal server vyhodnocovať aj predné selfie kamery smartfónov. V tejto kategórii najlepšie obstal model Samsung Galaxy S10 5G so skóre 97 bodov. Tento týždeň ho ale z trónu zosadila novinka Asus Zenfone 6 s rekordným celkovým skóre 98 bodov.

Server udelil novinke skóre 101 bodov za fotografie a 93 bodov za video. DxOMark ocenil farebné podanie, vyváženie bielej aj expozíciu, dobrý dynamický rozsah alebo laserové ostrenie. Fotoaparát má tiež prirodzený bokeh efekt pri fotení jednej osoby, ale horšie je to už pri skupine osôb. Vďaka LED blesku vyfotíte selfie snímky aj v úplnej tme, ale musíte počítať s problémom červených oči. Konkurenciu Asus Zenfone 6 bije vďaka podpore selfie videí v 4K rozlíšení. Dôvodom je, že selfie kamera je pri Asus Zenfone 6 vďaka otočnému mechanizmu vlastne zadný duálny 48 megapixelový fotoaparát. Tým pádom má majiteľ k dispozícii pre selfie snímky kvalitnejší fotoaparát ako konkurencia. V porovnaní klasickými zadnými fotoaparátmi vlajkových lodí ale Asus Zenfone 6 stráca.

28.5.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+