MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Pracovný deň zvládne s prehľadom

Smartfón ponúka vo svojej výbave batériu s celkovou kapacitou 3300 mAh. Hoci ide o ľahko nadpriemernú hodnotu, tento telefón bude akýmsi štandardom po stránke výdrže na jedno nabitie. Ide tak o “jednodenný” telefón, ktorý s vami s prehľadom zvládne plnohodnotný pracovný deň, avšak prakticky každý deň sa bude vo večerných hodinách hýbať v červených číslach  pýtať už na nabíjačku. Na druhej strane je tu prítomné rýchlonabíjanie 5V/2A.

V prípade hrania grafický náročnejších hier sa batéria príliš neprehrievala. Iste, teplota tela smartfónu bola o čosi vyššia, čo sa však pri zaťaží dalo očakávať. Rozhodne však nešlo o nič kritické. Softvérovú výbavu tohto telefónu dopĺňajú aj rôzne režimy pre šetrenie batérie. K dispozícii je “Režim Výkon,” štandardný režim, režim pre úsporu energie, ale aj tzv. “Súperúsporný režim,” ktorý neobsahuje pripojenie na internet a maximalizuje tak výslednú výdrž v kritických situáciách. Poteší režim pre prispôsobenie jednotlivých položiek alebo možnosť striedania týchto režimov podľa času, výkonu či stavu batérie.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE | Cena a dostupnosť

Asus Zenfone 5 by sa dal s miernym prižmúrením oka nazvať aj ako zariadenie, ktoré ponúkne za málo peňazí veľa muziky. Iste, cena 399 eur, za ktorú sa oficiálne predáva, nie je najnižšia. Smartfón sa však ani nechce hrať na nejaký najlacnejší kúsok na trhu. Poteší tiež prvkami ako Bluetooth 5.0, NFC či FM rádio a štandardný 3,5 mm audio konektor.

Práve naopak, ide o veľmi vyspelú strednú až vyššiu strednú triedu, ktorá si navyše dizajn a tiež niektoré funkcie požičala aj z radov vlajkových smartfónov. Práve preto ide o lákavú možnosť pre používateľov, ktorý nepotrebujú brutálny a maximálny výkon, ale zároveň chcú rýchle a plynulé zariadenie na základné, každodenné úkony, a to navyše s veľmi dobrým pomerom cena/výkon.

7.8

ASUS Zenfone 5

Asus Zenfone 5 by sa dal s miernym prižmúrením oka nazvať aj ako zariadenie, ktoré ponúkne za málo peňazí veľa muziky. Iste, cena 399 eur, za ktorú sa oficiálne predáva, nie je najnižšia. Smartfón sa však ani nechce hrať na nejaký najlacnejší kúsok na trhu. Poteší tiež prvkami ako Bluetooth 5.0, NFC či FM rádio a štandardný 3,5 mm audio konektor.zobraziť celú recenziu
90 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
60 %
Výkon
70 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
80 %
Fotoaparát

Žiadne

Žiadne
15.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+