MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

MULTIMÉDIÁ | Nechýbajú vylepšenia od Asusu

Po stránke multimédií prichádza hneď dvojica hlasných reproduktorov. Primárny sa nachádza v spodnej hrane a sekundárny (určený aj na telefonovanie) následne na prednej hrane. Vhodným doplnkom je tiež trojica mikrofónov, ktoré dopĺňa aplikácia pre záznam zvuku od Asusu.

Túto aplikáciu dopĺňa vhodne aj lokálna aplikácia “Galéria” od výrobcu, ktorá je určená pre prehliadanie fotografií a videí. Môže byť tak použitá ako alternatíva aplikácie Fotky od spoločnosti Google, ktorá je však takisto prítomná, a to v rámci základného balíčka aplikácií od spoločnosti Google.

FOTOAPARÁT | Doplnené zaujímavým softvérom

Smartfón ponúka vo svojej výbave hneď dvojicu zadných fotoaparátov. Štandardný a primárny má rozlíšenie 12 MPix (f/1.8) a nechýba mu ani optická stabilizácia, druhý fotoaparát je širokouhlý a ponúka rozlíšenie 8 MPix (f/2.0). Prepínanie týchto dvoch senzorov je skutočne jednoduché, a to konkrétne výberom medzi dvojicou tlačidiel v spodnej časti prostredia vstavanej aplikácie “Fotoaparát,” ktorá pochádza takisto z dielne výrobcu Asus.

V prípade zadného, ako aj predného fotoaparátu sú k dispozícii viaceré pomery strán. Na výber je základný pomer 4:3, ale aj 1:1, 16:9 či 18:9. Fotografie v danej cenovej kategórii pomerne prekvapili a ponúknu dostatok detailov, ale aj prirodzené farby. Vlajkové zariadenia sú však predsa len ešte o krok ďalej. Vzhľadom k cene zariadenia sa však Asus za výsledné fotografie rozhodne hanbiť nemusí.

Predný fotoaparát ponuke jeden 8 MPix senzor, pričom nechýba ani softvér pre skrášlenie resp. samostatná aplikácia “Selfie Master” s viacerými možnosťami úprav. So zadným fotoaparátom si môžete natočiť až 4K video (30 fps). Predný fotoaparát ponúka maximálne rozlíšenie videa Full HD+ s pomerom strán 18:9.

Prostredie fotoaparátu je prehľadné a rýchle. Tlačidlo pre výber medzi predným a zadným fotoaparátom je umiestnené vhodne v spodnej časti a používateľ má na výber z viacerých režimov. Nechýba manuálny “Pro” režim, tvorba GIF animácie, panoráma, častozberné video či spomínaný režim pre “skrášlenie.” Ukážku fotografií si môžete prezrieť v galérii fotografií nižšie.

Galéria fotografií

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

15.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+