MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

DISPLEJ | 6,2” IPS panel

Veľkým lákadlom prednej steny je veľký 6,2” IPS LCD panel s celkovým rozlíšením 2246 x 1080 pixelov a pomerom strán 18,7:9. Tento displej obsahuje výrez vo svojej hornej časti, ktorý je však možné softvérovo skryť pomocou funkcie “Skryť vrub.” Farebné podanie displeja je veľmi dobré, farby sú sýte a pozorovacie uhly vám takisto nebudú robiť problémy. Výrobca navyše od výroby zapol režim pre široký gamut farieb. Túto možnosť je však prípadne možné aj zmeniť a farebné spektrum upraviť.

Minimálny jas displeja je dostatočný, avšak ten maximálny by mohol mať ešte o čosi vyššiu hodnotu. Čítanie textu najmä na priamom slnku tak bolo o čosi viac problematické. Poteší však filter modrého svetla alebo inteligentná obrazovka, ktorá udrží displej zapnutý pokiaľ sa naň pozeráte.

PAMÄŤ | 4 GB RAM a 64 GB úložiska

Na recenziu do redakcie k nám dorazilo zariadenie v konfigurácii 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska. Na vybraných trhoch by však mala byť v predaji aj vylepšená verzia, ktorá ponúkne 6 GB RAM. Každopádne aj nami testovaná hodnota RAM bola dostatočná, smartfón zvládol aj náročnejší multitasking a v priemere zostalo voľných približne 1,1 GB z celkovej kapacity.

Po stránke vnútorného úložiska je k dispozícii dnes už akýsi štandardný základ v prípade vyššej strednej triedy, teda 64 GB priestoru. Samotný systém Android a nadstavba od výrobcu ZenUI si ukroja približne 11 GB. Po nainštalovaní približne stovky aplikácií či nasnímaní niekoľkých desiatok fotografií a videí ostalo stále k dispozícii niečo viac ako 45 GB voľného úložiska. Ak by však predsa len táto hodnota niekomu z používateľov nestačila, k dispozícii je aj rozšírenie prostredníctvom pamäťovej karty microSD – hybridný slot.

VÝKON | Efektivita na prvom mieste

V útrobách tohto zariadenia sa nachádza osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 636 doplnený o grafický čip Adreno 509. Tento procesor je veľmi obľúbený najmä v prípade strednej a vyššej strednej triedy, pričom ide o akéhosi nástupcu populárneho modelu 625. Iste, výkonom sa nemôže porovnávať s vlajkovými procesormi, jeho hlavnou prednosťou je však efektivita. Ponúkne veľmi dobrý výkon vzhľadom k spotrebe energie, čo je pozitívne práve pre koncového zákazníka.

Smartfón si poradí s drvivou väčšinou titulov, ktoré sa nachádzajú v Obchode Play a problémy mu nenarobí ani používanie dvoch aplikácií naraz “pod sebou.” Prostredie pôsobí plynulo a pri jeho používaní som nezaznamenal nejaké nezrovnalosti. V prípade graficky náročnejších 3D herných tituloch sa však môžete stretnúť s dlhšou dobou načítania, pričom pomôcť by mohlo zníženie grafických detailov.

ČÍTAČKA ODTLAČKOV PRSTOV | Rýchla a presná

Senzor čítačky odtlačkov prstov je umiestnený na zadnej strane smartfónu, pričom je umiestnený v strede pod objektívom fotoaparátu. Tento senzor je kruhového tvaru a je dostatočne veľký. Reakcie čítačky boli v poriadku a hoci sa možno na trhu nájdu aj o čosi rýchlejšie senzory, nejde však o žiadnu katastrofu a odomykanie prebieha rýchlo a presne.

Čítačka si navyše poradí aj s ľahkou mastnotou či vlhkosťou na prstoch. Na použitý senzor si tak výrobca zaslúži pochvalu. Okrem čítačky odtlačkov prstov je možné tento smartfón odomknúť aj tvárou. Táto technológia fungovala prekvapivo veľmi dobre.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

15.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+