MojAndroid

Svoj nový vlajkový Android smartfón predstavila aj spoločnosť Asus. Nový model Asus Zenfone 5 spája veľmi dobrú výbavu a štýlový dizajn. Zaujme ikonickým výrezom v displeji, duálnym fotoaparátom, elegantnou povrchovou úpravou zariadenia, ale aj cenou resp. slušným pomerom cena/výkon. Plusy a mínusy tohto zariadenia si môžete prečítať v práve začínajúcej recenzii.

Náš tip
Asus ZenFone 4: Fotoaparát v hlavnej role | RECENZIA

Náš tip
Asus ZenFone 3 Max: Nadpriemerná batéria v strednej triede | RECENZIA

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OBSAH BALENIA | Príslušenstvo vždy poteší

Tmavomodrá krabička ukrýva hneď na svojom vrchu časť s nápisom “WE LOVE PHOTO.” Práve v tejto časti je ukrytá základná dokumentácia, ihla pre vysunutie zásuvky pre SIM kartu alebo pamäťovú kartu a nachádza sa tu tiež aj príslušenstvo navyše. V tomto prípade ide o jednoduchý silikónový obal, ktorý je priehľadný a kopíruje všetky línie zariadenia. S príslušnými  otvormi je tak spoľahlivou ochranou napríklad lesklej zadnej steny.

Nižšie v krabičke sa nachádza samotný smartfón zabalený v štandardnej fólii. O poschodie pod ním sa následne nachádza biely USB-C kábel pre nabíjanie alebo prepojenie s počítačom a tiež lokálna koncovka 5V/2A nabíjačky. Balenie obsahuje taktiež základné slúchadlá so silikónovými koncovkami z dielne spoločnosti Asus. Dobré je, že výrobca okrem samotných slúchadiel do balenia pribalil aj rôzne druhy vymeniteľných silikónových koncoviek pre rôzne veľkosti uší.

KONŠTRUKCIA A DIZAJN | Elegantné “Zen” kruhy

Zariadenie prichádza v štandardom “sendvič” prevedení, ktoré môžeme aktuálne vidieť aj pri viacerých vlajkových smartfónoch. Kovový rám smartfónu je pevnou oporou, dopĺňa ho následne sklenená zadná stena s charakteristickým dizajnom od Asusu.

Rozmery zariadenia sa zastavili na hodnote 153 x 75,7 x 7,9 mm. Váha tohto smartfónu sa zastavila na hodnote vskutku príjemných 155 gramov. Kvalita samotného spracovania je príkladná a môže sa pokojne rovnať minimálne dvakrát drahším vlajkovým zariadeniam.

Rozloženie prvkov zariadenia

Smartfón Asus Zenfone 5 ponúka na svojej prednej strane 6,2” zobrazovací panel, ktorého súčasťou je aj trendový výrez v displeji. Obrazovka má zaoblené rohy a prichádza s pomerom strán 18,7:9 a rozlíšením Full HD+. Nad displejom, priamo vo výreze v displeji,sa nachádza skupina senzorov, LED dióda, predná “selfie” kamera a reproduktor pre telefonovanie. Tento reproduktor však slúži zároveň aj ako sekundárny hlasný reproduktor a vytvára tak “stereo” efekt. Pod displejom je rámček o čosi hrubší, nenachádza sa tu však žiadny ovládací prvok. Tlačidlá pre ovládanie systému sú softvérové a nachádzajú sa v spodnej časti displeja.

Horná hrana, podobne ako ostatné bočné steny, je vytvorená z kovového materiálu. Na tomto mieste sa nachádza sekundárny mikrofón, ktorý pomôže napríklad pri natáčaní videa. Nechýbajú tu ani plastové časti z dôvodu prítomnosti antén. Spodná hrana je o čosi zaujímavejšia. Nachádza sa tu 3,5 mm audio konektor pre pripojenie štandardných slúchadiel, konektor USB typu C pre nabíjanie (podporuje aj rýchlonabíjanie) alebo prepojenie s počítačom, primárny mikrofón pre telefonovanie a hlasný reproduktor. Aj na spodnej hrane môžeme nájsť rovnaké spomínané plastové časti.

Ľavá strana je takmer prázdna, nájdeme tu však aj napríklad zásuvku pre dvojicu SIM kariet alebo pamäťovú kartu microSD. Smartfón podporuje DualSIM funkcionalitu, avšak má hybridný slot. Používateľ si tak môže vybrať či použije dve SIM karty (NanoSIM) alebo jednu SIM kartu a jednu pamäťovú kartu microSD. Pravá strana obsahuje tlačidlo pre zapnutie/vypnutie zariadenia a tiež tlačidlo pre reguláciu hlasitosti. Tieto tlačidlá sú vhodne umiestnené, sú však hladké a nie sú od seba odlíšené nejakou povrchovou úpravou.

Iný materiál ponúkne napríklad zadná stena zariadenia, ktorá je lesklá a sklenená. Obsahuje tiež tradičnú dizajnovú líniu zariadení “Zenfone,” ktorá spočíva v ikonických “Zen” kruhoch. Na zadnej strane sa nachádzajú aj dve šošovky duálneho zadného fotoaparátu, ktoré ľahko vystupujú z tela zariadenia. Pod nimi si našiel miesto aj duálny LED blesk. Nechýba ani čítačka odtlačkov prstov pre odomknutie zariadenia, logo výrobcu a základné informácie uvedené nižšie.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

15.8.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+