MojAndroid

Asus ZenFone 5 ponúka vo svojej výbave hneď dvojicu zadných fotoaparátov. Štandardný a primárny má rozlíšenie 12 MP (f/1.8) a nechýba mu ani optická stabilizácia, druhý fotoaparát je širokouhlý a ponúka rozlíšenie 8 MP (f/2.0). Prepínanie týchto dvoch senzorov je skutočne jednoduché, a to konkrétne výberom medzi dvojicou tlačidiel v spodnej časti prostredia vstavanej aplikácie “Fotoaparát,” ktorá pochádza takisto z dielne výrobcu Asus.

V prípade zadného, ako aj predného fotoaparátu sú k dispozícii viaceré pomery strán. Na výber je základný pomer 4:3, ale aj 1:1, 16:9 či 18:9. Fotografie v danej cenovej kategórii pomerne prekvapili a ponúknu dostatok detailov, ale aj prirodzené farby. Vlajkové zariadenia sú však predsa len ešte o krok ďalej. Vzhľadom k cene zariadenia sa však Asus za výsledné fotografie rozhodne hanbiť nemusí.

Slušné zábery

Ako je to už zvykom, za dobrých svetelných podmienok viete vykúzliť veľmi pekné fotografie s dostatkom detailov a slušným farebným podaním. S ubúdajúcim svetlom kvalita záberov samozrejme klesá, no rozhodne zlé to nie je. Nočné fotografie sú celkom dobre použiteľné, avšak čím je scéna tmavšia, tým je fotografia horšia.

Selfie fotoaparát

Ako to u správneho smartfónu býva, predný fotoaparát nesmie chýbať. V prípade modelu ZenFone 5 ponúka rozlíšenie 8 megapixelov a clonu f/2.0. Nechýba ani elektronická stabilizácia obrazu. Výsledné snímky z tohto fotoaparátu môžeme označiť za priemer vo svojej cenovej kategórii. Nie sú zlé a určite nikoho neurazia, no na druhú stranu nepatria ani medzi tie najlepšie. So selfie fotoaparátom Asusu ZenFone 5 by však mal byť spokojný každý.

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami, zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok. Nie ste majiteľom Asusu ROG Phone? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu.

19.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+