MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita: Dual SIM v plnom nasadení

Asus ZenFone 4 je plne vybaveným smartfónom, ktorý disponuje podporou väčšiny najnovších komunikačných štandardov. Nechýba tu Bluetooth 5.0, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, NFC, ako aj podpora pre pozičné systémy GPS a GALILEO. Samozrejmosťou je USB C konektor.

Dual SIM funkcionalita sa od iných smartfónov nelíši. ZenFone 4 využíva hybridný slot pre dve nano SIM karty, z ktorých každá môže slúžiť pre rôzne činnosti. S jednou teda môžete telefonovať, s tou druhou zas posielať SMS alebo pripájať sa k internetu. Všetky funkcie môžete riadiť priamo z nastavení alebo pri používaní konkrétnej aplikácie (v prípade SMS a telefonovania), kedy si priamo pri voľbe môžete zvoliť, ktorá SIM sa použije.

Telefonovanie s týmto zariadením je inak pohodlné a bezproblémové. Telefónny reproduktor je hlasný a dobre sa s ním dohovoríte aj v hlučnejšom prostredí. S ostatnými funkciami zariadenia sme tiež nemali problémy a všetko fungovalo tak ako má, či už išlo o WiFi alebo GPS.

Výdrž batérie: Jeden deň

Aj keď s Asus ZenFone 4 dokážete na jedno nabitie fungovať aj dva pracovné dni, zrejme skončíte tak, že ho budete nabíjať každý večer. Každému náročnejšiemu používateľovi, ktorý svoj smartfón používa pre pripojenie k mobilnému internetu, telefonovanie a cudzie mu nie sú ani hry či streamovanie hudby, sa totižto ocitne v situácii, kedy bude musieť na konci dňa pripojiť mobil k nabíjačke. Vo väčšine prípadov vám totižto neskoro večer ostane možno tak 40% batérie, ktoré vám do konca druhého dňa jednoducho nevydržia. Je však dobre vedieť, že počas jedného pracovného dňa máte dostatočnú rezervu a batéria s kapacitou 3300 mAh vám zebezpečí dostatok energie pre bezproblémové používanie bez výraznejších obmedzení. Asus ZenFone 4 nám v priemere poskytoloval 32 hodín výdrže a 2 hodiny zapnutého displeja s tým, že sme ho používali aj na občasné streamovanie hudby cez Spotify a boli sme nonstop pripojení do mobilnej 4G siete.

Aj ZeFone 4 ponúka v softvérovej výbave niekoľko šetriacich režimov. Na výber ich máte celkovo 5, pričom každý sa mierne líši. Samozrejmosťou je ale prítomnosť režimu Výkon, ako aj Superúsporného režimu. Každý režim sa môže aktivovať automaticky po dosiahnutí určenej kapacity batérie, alebo podľa času – napríklad od 20:00 večer do 8:00 rána.

Záverečné hodnotenie: Asus ZenFone 4

Asus ZenFone 4 sme používali niekoľko týždňov a musíme povedať, že ide o veľmi dobre mobilné zariadenie. Pri denno-dennom používaní nás nesklamal výkonom, výdržou batérie, ale ani kvalitou fotoaparátu, ktorá vo svojej cenovej kategórii patrí k tým najlepším. Po softvérovej stránke sa síce fotoaparát ZenFonu 4 stále nechytá napríklad na Huawei, no určite má čo ponúknuť.

Vyzdvihnúť musíme aj konštrukčné spracovanie, spoľahlivý a rýchly systém, ako aj podporu dual SIM. Čím nás trochu tento smartfón sklamal, je oproti konkurencii o trochu menej výkonná hardvérová výbava a vyššia cena, ktorá sa pohybuje na úrovni 520 eur. Konkurencia v podobnej výbave ponúka smartfóny už aj o stovku lacnejšie. Asus ZenFone 4 je však novinka, ktorá len prednedávnom prišla na slovenský trh a tomu odpovedá aj cena. Predpokladáme, že tá bude v najbližšom období ešte klesať.

Plusy:

  • Konštrukčné spracovanie
  • Fotoaparát
  • Slušná výdrž na batériu

Mínusy:

  • Slabší výkon

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

22.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+